За словами міністра, вимогою в процесі формування Дорожньої карти буде вирішення проблеми Дебальцевого.
Україна буде наполягати на поверненні Дебальцевого під свій контроль у рамках підготовки Дорожньої карти для врегулювання ситуації на Донбасі. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
“Дебальцеве – важливе місто не лише з політичного чи військового погляду. Фундаментальна його важливість саме з емоційного боку. Це питання чесності і справедливості, адже атака на місто йшла під час переговорів у Мінську. Не люблю оперувати в політиці символами, але це символ для всіх нас. Місто має повернутися під контроль України, інакше я не розумію, як ми будемо просуватися до виборів”, – зазначив міністр.
За його словами, на наступному засіданні “нормандської четвірки” у Відні на рівні міністрів закордонних справ це питання буде обговорюватися, як і можливість введення на Донбас поліцейської місії. Клімкін прогнозує достатньо складне обговорення і не розраховує на швидке затвердження Дорожньої карти через наявні розбіжності сторін.
“Ми повинні вийти на домовленості станом на вересень 2014 року. І навіть якщо ми – в результаті виконання всіх умов безпеки – вийдемо на вибори, в «сірих» зонах, які були зайняті після вересня 2014 року (а це близько 1500 км – ред.), вони все одно не відбудуться… У вересні 2014 року було встановлено чітку межу (лінія розмежування – ред.), і вільні чесні вибори, до яких ми прийдемо в результаті виконання всіх кроків Дорожньої карти, будуть проводитися тільки в рамках цієї лінії. Дебальцеве і ще 1500 кв. км – поза нею”, – розповів голова МЗС.
“Вимогою в процесі формування Дорожньої карти буде вирішення проблеми Дебальцевого. Моє бачення вирішення – повернення міста під український контроль. У нашому проекті Дорожньої карти буде окремий рядок щодо того, що робити з Дебальцевим. І буде ще один окремий рядок – над цим рядком – що робити із «сірими» територіями? Як саме все це буде прописано, я поки що не скажу”, – повідомив міністр.
При цьому він додав, що, незважаючи на існування “сірої” зони в місті, Україна зобов’язана дбати про його жителів, оскільки вони є громадянами України.
Нагадаємо, Кремль не згоден з пропозицією повернути під контроль Києва окупований населений пункт Дебальцеве. У Міністерстві оборони України заявили, що у мінських документах Дебальцеве було українським, і зараз це питання на порядку денному.