Раніше ексдержсекретар США виступав за роль України як буферної зони
Колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер заявив, що до України слід ставитися як до члена НАТО після повномасштабного вторгнення Росії.
Про це він повідомив в інтерв’ю The Wall Street Journal.
За його словами, “жереб кинутий, і після того, як Росія поводилася в Україні”, варто так чи інакше ставитися до України як до члена НАТО.
Водночас Кіссінджер заявив, що передбачає “врегулювання”, яке начебто збереже за Росією території, окуповані у 2014 році, хоча у нього немає відповіді на запитання, чим таке врегулювання відрізнятиметься від “невиконаної угоди для стабілізації конфлікту 8-річної давності”.
Читайте також: Захід має відмовитися від політики “подвійних стандартів” у відносинах з авторитарними режимами — The Economist
Раніше ексдержсекретар говорив, що виступає за роль України як буферної зони між Росією та Заходом, оскільки це нібито “краще послугувало б стабільності”.
«Я був за повну незалежність України, але вважав, що найкращою її роллю буде щось на кшталт Фінляндії», – заявляв політик, ймовірно, маючи на увазі так звану “фінляндизацію”, коли політика однієї країни підпорядковується політиці більшої сусідньої країни за номінального збереження суверенітету.
Також колишній американський держсекретар заявив що Сполучені Штати Америки перебувають на межі війни з Китаєм та Росією через невмілу зовнішню політику. Таку думку висловив колишній американський держсекретар Генрі Кісінджер.
«Ми перебуваємо на межі війни з Росією та Китаєм з питань, які ми частково створили. І не маючи жодного уявлення про те, чим це закінчиться або до чого це має привести», – зазначив Генрі Кісінджер.
За його словами, цю ситуацію можна покращити, якщо не нагнітати обстановку.
23 травня на економічному форумі в Давосі колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер заявив, що Україна повинна поступитися Росії окупованими з 2014 року територіями Криму та ОРДЛО, а США і Захід – не розраховувати на російську поразку у війні і змусити Україну погодитися на мирні переговори з РФ щодо ліній до 24 лютого.
Кісінджер очолював Держдеп із 1973 по 1977 роки. Після звільнення з поста він написав 19 книг, у тому числі історичних.