Керівник Одеського морського порту Ігор Ткачук розповів про потенціал держпідприємства

Ігор Ткачук в програмі «Надбання Одеси» на телеканалі Думська ТВ - скріншот
26 Квітня 2017, 17:57

Налагодити робочий процес таким чином, щоб максимально використати потенціал Одеського морського торгового порту – це одна з головних задач, які вирішують колектив держпідприємства і його керівник Ігор Ткачук.

Про досягнення ОМТП, про проблеми, які виникають в роботі держпідприємства, а також про перспективи Одеського порту – його директор розповів в програмі «Надбання Одеси» на телеканалі Думська ТВ.

– Одеський морський торговельний порт – це дійсно одне з найсерйозніших підприємств в Одесі і в Україні, і для мене велика честь працювати тут. Звичайно є певні проблеми, пов’язані з роботою держпідприємства, з вантажами, які обробляються, з інфраструктурою, але це проблеми, які вирішуються, – заявив Ігор Ткачук.

Директор ОМТП розповів про прогалини в законодавстві, які гальмують роботу держпідприємства і акцентував увагу на потребі обов’язкового внесення змін у закон.

– У 2013 році був прийнятий закон і відбувся поділ на Адміністрацію морського порту і ОМТП. Але цей закон не досконалий, це думка всього колективу, професіоналів, які працюють в морській галузі. Тепер треба вносити зміни в законодавство, тим більше, що це диктує і сьогоднішня економічна і політична ситуація в країні. Я знаю, що в міністерстві з цього питання сьогодні працює група, також у нас підприємстві мною була створена проектна група, яка теж долучилася до цього процесу, – розповів Ігор Ткачук. – Тобто, ми намагаємося підготувати проект змін до законодавства, щоб в ОМТП і інших портах працювалося легше, прозоріше, щоб швидше обслуговувалися і вантажі, і люди, і все, що пов’язано з інфраструктурою, було в онлайн-режимі. Щоб ми відмовилися від бюрократії, щоб стягування канальних зборів, причальних зборів, і всіх інших – було прозоро, щоб не було можливості маніпулювати, щоб митниця і прикордонники працювали в єдиному цілому організмі, щоб не було контрабанди. Це все повинно бути прописано в законі на тривалий період, щоб закон був один для всіх. Тоді будуть зрозумілі правила гри інвесторам. Адже для того, щоб розвиватися глобально і вийти на рівень світових лідерів портових операторів, нам потрібні інвестиції.

Як державна людина, як топ-менеджер високого класу ви робите все, щоб порт розвивався, щоб ваші підлеглі відчували себе надійно і впевнено. Як вам це вдається?”

– Все це завдяки колективу і тому, що профспілки досить активно беруть участь в роботі підприємства. Що стосується зарплат, то, як відомо 2017 рік був оголошений Прем’єр-Міністром роком соціального захисту громадян. Проаналізувавши всі доходи і витрати підприємства, мною було прийнято рішення підвищити зарплату співробітникам, до того ж, до всіх державних свят ми видаємо премію. Вважаю, що люди повинні отримувати таку заробітну плату, щоб її на все вистачало і ще була можливість робити накопичення. Ця зарплата має бути такою, як в інших портах в Європі, тому що у нас в країні існує відтік кадрів за кордон, особливо в морській галузі. 75% доходу ми віддаємо державі, нам на розвиток практично нічого не залишається. Сподіваюся, що незабаром ставку дивідендів для держпідприємств знизять, і у ОМТП з’явиться можливість інвестувати у свій власний розвиток набагато більше фінансових ресурсів.

Також Ігор Ткачук розповів про перспективи діяльності держпідприємства ОМТП.

– На сьогоднішній день Одеський порт не займається перевалкою вантажів, цим займаються стивідори і приватні компанії, хоча в інших портах держпідприємства займаються ще й перевалкою, тобто, у ОМТП є можливість додаткового заробітку. Ми створили проектний офіс і зараз розглядаємо 18 проектів, в тому числі й можливість самим зайнятися перевалкою. Але ми повинні спочатку все ретельно прорахувати, і вирішити – вигідно нам це, чи ні. Розглянувши всі проекти, ми винесемо їх на обговорення інвесторам, які вже працюють в порту, а також громадськості.

Окремо директор ОМТП торкнувся теми портофлоту.

– Що стосується портофлоту, то його потрібно оновлювати, у нас всього лише 2 судна, яким до 10 років, решта старі. Однак всі вони в робочому стані. Була ситуація, коли арабська компанія хотіла забрати весь портовий флот в оренду. Колектив був проти цього, я не раз їздив в міністерство, доводив, що це нам не вигідно на тих умовах. Нам тоді вдалося відстояти портофлот. Зараз же – з’явилася приватна структура, яка почала займатися буксирного діяльністю в Одеському порту, таким чином відбираючи в підприємства його заробіток. Тому тепер ми маємо бути конкурентоспроможними, повинні вести свою стратегію так, щоб у нас доходи не падали, щоб ми постійно розвивалися.

Крім того Ігор Ткачук розповів про готель «Одеса», який знаходиться на морвокзалі.

– Це серйозний об’єкт, який потребує реконструкції і повинен заробляти гроші. Сьогодні ми ведемо переговори про те, яким чином доцільніше використовувати це приміщення. Проектна документація на реконструкцію будівлі чомусь була заморожена колишнім керівництвом. Але ми відновили цей процес. Коли у нас буде повний комплект документів, ми вийдемо з інвестиційним проектом із реконструкції цієї будівлі.

Детальніше дивіться у відеосюжеті:

Довідка:

Одеський морський торговельний порт – один з найбільших портів Чорноморсько-азовського басейну, розташований в північно-західній частині Чорного моря на перетині історично сформованих торгових шляхів Сходу і Заходу. Його будівництво почалося в 1794 р Сьогодні держпідприємство ОМТП – це технічні можливості, які дозволяють обробляти в рік більше 15 млн. Тонн сухих вантажів і 25 млн. Тонн наливних. Це розвинена інфраструктура, яка дозволяє доставляти вантажі в порт автомобільним, залізничним, морським і річковим шляхами. ОМТП – це спеціалізовані термінали з великим парком перевантажувальної техніки, що забезпечує перевалку практично будь-яких видів вантажів. Найбільш динамічно розвивається контейнерний термінал, який розрахований на перевантаження понад 5000 тис. контейнерів на рік. 54 захищених причали загальною протяжністю причальної лінії понад 9 км дозволяють приймати судна вантажопідйомністю до 100 тис. тонн. Портофлот сьогодні генерує 85% доходів держпідприємства ОМТП. Судноремонтне виробництво, стивідорна діяльність, навчальний центр для моряків – потенціал одеського порту. Безперебійну роботу підприємства забезпечують 1000 працівників. З вересня 2016 року портом керує І.В. Ткачук. Він проявив себе висококваліфікованим і досвідченим керівником, який отримав повагу всього колективу.

Одеський морськой торговий порт

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!