Кароокі сприйнятливі до алкоголю, а блакитнооким стреси байдужі

очі, око
20 Серпня 2024, 01:24

Дослідження показало, що колір ваших очей вкаже на таланти та проблеми зі здоров’ям. Наприклад, колір очей визначить, як ви переноситиме біль, які ваші шанси стати діабетиком, як швидко ви розумієте, наскільки точно кидаєте фрісбі або навіть як реагуєте на алкоголь. Все це можна дізнатися, заглянувши людині у вічі, впевнені вчені з Університету Піттсбурга.

Інна Белфер, професор анестезіології в Університеті Піттсбурга, розповіла, що дослідження, проведене серед вагітних жінок, показало, що майбутні мами зі світлими очима набагато легше переносили біль під час пологів. Та й після народження дітей вони рідше хвилювалися і переживали, у них виникало менше негативних думок.

Читайте також: Чому виникає свербіння в очах і як полегшити цей стан

Вчені розуміють, що попереду ще багато роботи, адже потрібно зрозуміти, звідки зв’язок багатьох показників із кольором очей. Колір очей залежить від 12-13 індивідуальних варіацій у генах людей. І гени, що дають нам карі, зелені чи блакитні очі, можуть відповідати ще й за інші наші вміння та можливості. Наприклад, один ген NCX-4 (він є у темнооких) контролює білки і відповідає за реакцію на болючі відчуття. Інші гени пов’язані з меланіном, а саме він “робить” очі темнішими. А ще завдяки йому темноокі люди сприйнятливіші до алкоголю. Коли вчені з Університету Атланти в Джорджії провели дослідження серед 12 тисяч чоловіків і жінок, з’ясували, що синьоокі можуть випити набагато більше, ніж чорноокі. А отже, карооким потрібно менше алкоголю для того, щоб відбулася інтоксикація, а отже, вони рідше стають алкоголіками.

Чим темніші очі, тим швидше реакції мозку, тим більш чутлива і сприйнятлива людина. Чорноокі точніше кидають фрісбі, частіше потрапляють у ціль, та й у тенісі вони успішніші за блакитноокі.

Читайте також:  Плями і спалахи: п’ять головних сигналів небезпеки для вашого зору

Блакитні очі допомагають вчитися

Доктор Ентоні Феллон, психолог Единбурзького університету з 1991 року проводив дослідження серед студентів і дійшов висновку, що темноокі учні значно швидше складають тести та виконують усі завдання, у яких важлива швидкість мислення.

– Кароокі розуміють швидко, а люди зі світлими очима – стратеги, яким потрібен час, щоб усе обміркувати, – пояснює доктор Феллон.

Блакитноокі студенти виявилися успішнішими в плануванні, структуруванні, зі спорту їм краще вдається гольф, біг по пересіченій місцевості, а до іспитів вони готуються серйозніше.

Дослідники з Копенгагенського університету кажуть, що за однією версією багато років тому всі люди були темноокими. Генетик Доктор Ханс Ейберг упевнений, що холодна погода та темне небо допомогли очам стати світлішими. Світла шкіра краще сприймає вітамін D, життєво важливий у холодному північному кліматі, де менше сонячного світла. Блакитні очі також “бачать” більше сонця, відфільтровують світло менше, ніж темні.

Колір очей і тип особистості впливає, і на поведінку. Ще в 1977 році соціальні психологи проводили опитування та з’ясували, що блакитноокі люди менше говорять про себе, краще зберігають секрети.

А в 2006 році дослідження показало, що блакитноокі діти обережніші, з побоюванням ставляться до нових речей.

У 2010 році чеські дослідники виявили, що чоловіки з карими очима стають більш впливовими начальниками, ніж їхні світлоокі колеги. Є версія, що це тому, що блакитноокі люди виглядають молодшими, а темноокі – соліднішими.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!