Канадська діаспора може допомогти Україні розвивати нові технології та ІТ-сферу

Канадська діаспора може допомогти Україні розвивати нові технології та ІТ-сферу Поштівка
23 Березня 2016, 21:16

Канадська діаспора може допомогти Україні розвивати інноваційні проекти. Про це в інтерв’ю Українській правді заявив голова Конгресу українців Канади Павло Ґрод.

“Проект, яким може зайнятися діаспора – допомогти Україні стати більш інноваційною. Наприклад, створити відповідні центри, працювати з молодими людьми, давати мікропозики для малих підприємств. Ми це вже дуже активно обговорюємо”, – розповів Павло Ґрод.

Україні варто сфокусуватися на ІТ-секторі та власному виробництві.

“Наприклад, в Запоріжжі, я знаю це особисто, є дуже потужний завод, який виробляє електротрансформатори для потужних виробників електроенергії. Той же завод “Антонов”.Зараз треба вчити нових підприємців, бізнесменів, як ведеться бізнес на західному ринку”, – додав голова Конгресу українців Канади.

“Це є завдання, до якого може долучитися діаспора. Треба просто знайти людей, які є інноваторами в Україні, і почати з ними працювати. Інновація може прийти з різних джерел. Це можуть бути нові технології, процеси, це може бути ІТ – в різних сферах”, – наголосив Павло Ґрод.
Канадська діаспора може стати не лише як “можливістю інвестування”, але виступити хорошим консалтинг-партнером.

“Тому, наприклад, ми дуже сильно підтримували і проштовхували зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Між іншим, ми мусили сильно працювати в Україні, щоб переконати український уряд. Зараз обговорюються юридичні питання”, – розповів Павло Ґрод.

Угода про зону вільної торгівлі між Канадою та Україною повинна пройти ще процедуру парафіювання урядовцями обох країн. Після цього — необхідну юридичну процедуру для ратифікації. Канадські українські сподіваються, що документ запрацює вже цього року.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!