Історія косметики: Давній Єгипет

Історія косметики: Давній Єгипет Поштівка image 2
13 Грудня 2016, 10:20

У сучасної жінки є надзвичайна велика кількість косметичних засобів. І це не тільки креми, маски, лосьйони, але й ванни, масажі, спа-салони, дерматологічні клініки і тому подібне.

Бажання бути привабливою, покращити свою зовнішність виникало в жінці з давніх часів. Косметика постійно змінювалась та відчувала вплив традицій, клімату, релігії, соціального стану та моди. Кожне з поколінь визначало свій ідеал краси.

Давній Єгипет.

Колискою косметики та косметичних засобів вважають Єгипет, тому що в гробницях були знайдені посудини з залишками мазей, різних благовоній та масел, котрі містили мускус, рожеве масло, ладан, мірру, а також пінцети, що слугували для видалення волосся.

Ідеалом краси в Давньому Єгипті була струнка жінка, з тонкими рисами обличчя, повними губами та великими мигдалевими очима.

Важка зачіска разом із стрункою фігурою створювали уявлення про екзотичну рослину на гнучкому стеблі.

Щоб розширити очі та придати їм блиск, жінки Єгипту капали в них сік з вуглецевої міді.

Для підкреслення верхніх повік, використовували суміш сернистого свинця з зеленою міддю та рудою, на нижні повіки наносили малахітовий порошок. До слова, свинець ще відлякував комах, яких в спекотному кліматі було досить багато.

13285-pricheski-egipta1-830x623

Єгиптяни винайшли рум’яна та білила, що придавали темним обличчям світло-жовтий відтінок. Блиск для губ створювався з тваринного жиру та червоної охри. Їдкий сік ірису використовували в якості рум’ян, тому що він викликав подразнення шкіри, яке зберігалось впродовж тривалого часу.

Зеленою фарбою з розтертого малахіту жінки Єгипту фарбували ступні ніг та нігті.

Щоб уникнути сивини, жінки похилого віку фарбували волосся жиром чорних биків змішаними з круковими яйцями, а для зміцнення та поліпшення росту волосся використовували жир носорогів, львів та тигрів.

Як доказ використання косметики Давнього Єгипту дійшов до нас через скульптурне зображення цариці Нефертіті. Через 3 тисячі років скульптура донесла до нас красу її витонченого обличчя, підмальовані й видовжені брови, трохи припідняті кутики роту, що турботливо підкреслені нафарбованими губами.

Ще один з доказів любові до косметики до нас донесла Клеопатра, написавши трактат про косметичні засоби під назвою «Ліки для шкіри».

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!