Дінешу Ратоду і його дружині Таракешварі заборонили наближатися до непальських гір протягом десяти років після того, як було виявлено їх обман про сходження на Еверест 23 травня 2016 року.
Після того, як подружжя оголосили першими громадянами Індії, що підкорили Джомолунгму після землетрусів 2015 року, в їх адресу посипалися скарги від інших альпіністів. Сатьярап Сіддханте, альпініст із Західної Бенгалії, розповів, що пара підробила у Photoshop фотографії його успішного сходження від 21 травня.
Інший альпініст, поскаржився на подружжя, зазначивши, що фальсифікація фотографій була «дилетантською», оскільки на них костюми Дінеша і Таракешварі міняли кольори. «Змінити одяг, перебуваючи на півдорозі до вершини, і не отримати обмороження неможливо», – сказав він. Крім того, в листопаді 2014 року австралійською владою парі було відмовлено у видачі свідоцтва про підтвердження підкорення десяти найвищих вершин Австралії.
Непальські чиновники розглянули всі скарги і прийняли рішення про початок розслідування, результати якого були оголошені 30 серпня. Вердикт був суворий: Дінеш і Таракешварі не піднімалися на пік Евересту. «Вони підробили своє сходження. Ми заборонили їм підніматися на будь-яку гору в Непалі протягом десяти років », – заявили чиновники.
Ситуація для індійських «альпіністів» особливо неприємна ще й тим, що вони обоє є співробітниками поліції. Колеги засуджують їх вчинок і вважають, що подружжя «заплямувало імідж і поліції, і всієї країни». Причому дізнання та інші необхідні для розслідування процедури довелося проводити без участі подружжя, тому що вони так і не з’явилися на виклики за повісткою.
Перше після землетрусів сходження на вершину Евересту було здійснено 11 травня 2016 року. Дев’ять альпіністів у супроводі непальського шерпи Шерр Гіалгена підкорили гору, незважаючи на сильний снігопад. У 2015 році в результаті потужного землетрусу в Непалі загинули 9000 чоловік, а Джомолунгмою прокотилися снігові лавини, які поховали щонайменше 18 альпіністів і гідів.