Умовою для виділення військової допомоги був початок розслідування щодо Байденів
Американський бізнесмен українського походження Лев Парнас незадовго до інавгурації Володимира Зеленського заявив новій українській владі, що адміністрація Дональда Трампа заморозить військову допомогу Україні, якщо Київ не почне розслідування у відношенні екс-віце-президента Джо Байдена і його сина Хантера.
Також Парнас попередив новий український уряд, що в разі відсутності таких дій, віце-президент США Майк Пенс не буде присутній на приведенні до присяги президента Зеленського, повідомляє The New York Times.
За словами юриста Лева Парнаса Джозефа Бонді, бізнесмен збирається розповісти на слуханнях в Конгресі, що він оголосив цю умову українській владі, причому діяв він за вказівкою особистого адвоката Трампа Руді Джуліані, якого вважав чинним за вказівкою президента США. Тим часом Джуліані заявив, що «категорично не просив його так говорити».
Як стало відомо, зустріч Парнаса з представником Зеленського відбулася 20 травня в Києві за кілька днів до інавгурації нового президента. На ній були тільки три людини: Парнас, американський бізнесмен Ігор Фруман і Сергій Шефір, помічник і друг Зеленського.
Захисник Фруман Джон Дауд в свою чергу, зазначив, що згадок «про будь-яких умови військової допомоги» на зустрічі не було.
Шефір підтвердив виданню факт зустрічі, але заявив, що питання про військову допомогу Києву не піднімався.
«Ми не розглядали Парнаса і Фрумана як офіційних представників, і тому ми не вважали, що вони можуть виступати від імені уряду США», – повідомив він.
Він сказав, що у відповідь на прохання американських бізнесменів про зустріч Зеленського з Джуліані він їм повідомив, що в команді Зеленського можуть розглянути можливість зустрічі президента з Джуліані, але тільки публічно і офіційно і тільки після інавгурації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Deutsche Welle: Володимир Зеленський – слуга Дональда Трампа
Як зазначає видання, Пенс дійсно не прибув на церемонію інавгурації президента Зеленського. У його офісі заявили газеті, що рішення про це було прийнято 13 травня, за тиждень до інавгурації.
Нагадаємо, в США представники Демократичної партії ініціювали процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Причиною для розглядів стало поширення інформації про те, що Трамп намагався в ході телефонної бесіди 25 липня переконати українського президента Володимира Зеленського почати розслідування відносно сина одного зі своїх головних ймовірних конкурентів на виборах президента США Джо Байдена – Хантера.
Як повідомлялося раніше, вихідців із СРСР громадян США Ігоря Фрумана і Льва Парнаса в середині жовтня 2019 р. заарештували в США. Їм були пред’явлені звинувачення в порушенні законодавства про фінансування виборів в США. Як стверджується в рішенні суду, вони незаконно фінансували передвиборні кампанії політиків в США, використовуючи, зокрема, гроші бізнесмена з Росії. Затримані в США бізнесмени Лев Парнас і Ігор Фруман, які пов’язані з адвокатом президента США Руді Джуліані, також працювали на українського олігарха Дмитра Фірташа. Як пояснив наглядаючий за слідством прокурор Південної прокуратури Нью-Йорка Джеффрі Берман, підозрювані незаконно пожертвували різним структурам, пов’язаним з Республіканською партією і виборчим штабом Дональда Трампа 325 тис. доларів. Крім того, за словами прокурора, вони намагалися чинити політичний вплив не тільки для просування своїх власних фінансових інтересів, а й для просування політичних інтересів якогось українського чиновника, який домагався відставки посла США в Україні.