Як приготувати холодець – це, мабуть, одне з найчастіших питань, яке цікавить молодих господинь напередодні Нового року. Адже і правда який Новий рік обійдеться без традиційного холодцю? Попри те, що ця страва трудомістка і вимагає багато часу для приготування – вона є незмінним атрибутом святкового столу і чудовою закускою під спиртні напої.
Хтось любить холодець із курки, хтось поважає холодець із яловичини, хтось примудряється зварити холодець у мультиварці – існує безліч варіантів цього справжнього зимового частування.
Сьогодні в нашому меню свинячий холодець, рецепт якого тобі пропонує Поштівка. Сподіваємося, наваристий, ситний і смачний холодець зі свинячих ніжок, рульки і м’яса стане гідною прикрасою твого новорічного столу 2017.
Як варити холодець зі свинячих ніжок – інгредієнти:
- 2 свинячі ніжки,
- 1 свиняча рулька,
- 1 кг свинини,
- 2 цибулини,
- 1 морква,
- 1 білий корінь (пастернак, петрушка або селера),
- 5-7 шт. перцю чорного горошком,
- 3 шт. перцю духмяного горошком,
- 3 шт. лаврового листа,
- сіль за смаком,
- 4 л води.
Холодець – рецепт покроково:
- Перед тим як варити холодець, потрібно підготувати м’ясо. Свинячі ніжки і гомілку при необхідності обсмали на вогні. Запар свинячі ноги і гомілку в гарячій воді на 1 годину, а потім оброби, ретельно очистивши шкурку від бруду і щетини, і гарненько промий.
- Ноги і гомілку розріж по суглобах ножем, але не рубай, щоб у холодець не потрапили осколки. М’ясо помий і поріж на кілька шматків.
- Все м’ясо і кістки склади в каструлю і залий холодною водою, так щоб вода покривала м’ясо на 6-7 см.
- Доведи бульйон до кипіння. Важливо не пропустити цей момент. Коли бульйон закипить, зменш вогонь і видали всю піну, що утворюється.
- Потім накрий каструлю кришкою і зменш вогонь до самого мінімуму. Бульйон ні в якому разі не має кипіти, а тільки трохи ворушитися.
- За 1 годину додай у бульйон почищені овочі, спеції і трохи посоли, і нехай холодець вариться ще 4-5 годин. Вода википатиме, але доливати її не потрібно.
- Холодець готовий, коли м’ясо повністю відстає від кісток, а хрящова тканина начебто “розчиниться”. Спробуй бульйон на сіль, за необхідності досоли.
- В’язкість бульйону, а значить, і застигання майбутнього холодцю, ти можеш перевірити, затиснувши краплю рідини в пальцях – якщо пальці злипаються, значить, холодець застигне. Якщо ж клейкості не відчувається, “врятувати” ситуацію можна, додавши в холодець желатин.
- Дістань із бульйону м’ясо і ретельно вибери з нього всі кістки. М’ясо поділи на шматочки, розклади в підготовлені для холодцю ємності і залий процідженим бульйоном. Холодець можна прикрасити вареною морквою і зеленню.
- Через 10-15 хвилин зніми з поверхні остигаючого холодцю зайвий жир. Постав холодець у холодне місце для повного охолодження, а потім відправ у холодильник (або на балкон), щоб він застиг.
- Холодець буде готовий через 3-4 години. Подавай холодець на новорічний стіл із хріном або гірчицею.
Смачного і щасливого Нового року!
tochka.net