Харчі, які допомагають боротися з артритом

14 Червня 2021, 00:20

Здоров’я людини багато в чому залежить від його раціону харчування. Вчені вважають, що продукти можуть як спричинити певні типи артриту, так і вплинути на його лікування.

Артрит – одне з найпоширеніших хронічних захворювань. Болі перед зміною погоди, при зміні температур, від стресу – всього лише короткий список неприємностей.

Слово “артрит” походить від грецьких arthro – “суглоб” та itis – “запалення”. В даний час артрит об’єднує цілу групу недугов.Так, наприклад, остеоартрит виникає після травми суглоба, при запальному процесі в суглобовій сумці або при старінні організму. Ревматоїдний артрит – аутоімунне захворювання, при якому захисні механізми тіла не розпізнають “свої” клітини і атакують власні суглоби. Причина артриту не завжди може бути встановлена. Так, артрит в юнацькому віці часто називають ідіопатичним, оскільки головна причина його не з’ясована. Не виключено, що роль можуть грати вроджені, генетичні чинники.

Як би не розвивався артрит, він завдає масу неприємностей. Постійні болі, ломота в суглобах, їх обмежена рухливість, деформація – далеко не весь список. При артриті складно пересуватися в громадському транспорті, неможливо займатися спортом або улюбленою справою, зміна погоди приносить безсонні хворобливі ночі. Щоб побороти симптоми, необхідно приймати лікарські препарати і користуватися мазями.

До основних симптомів артриту відносяться: набряк суглобів, біль, скутість і зниження діапазону рухів. А деякі форми артриту, наприклад, ревматоїдний, вражають не тільки суглоби, а й інші системи організму.

Дослідники з’ясували, що середземноморська дієта може допомогти зменшити біль і набряк суглобів у пацієнтів з ревматоїдним артритом. Крім того, вони виявили позитивний ефект протизапальної дієти при такій формі артриту, пише Verywell Health.

У зв’язку з цим фахівці виділили харчі, які допомагають боротися з артритом:

  • фрукти і ягоди (яблука, апельсини, грейпфрут, полуниця, чорниця, малина, вишня, гранат, виноград, журавлина);
  • овочі (темно-листова зелень, цвітна капуста, морква, буряк, броколі, цибуля, червоний перець, кукурудза, горох, солодка картопля, брюссельська капуста);
  • бобові (боби, квасоля, нут, сочевиця);
  • цільнозернові (овес, ячмінь, коричневий рис, булгур, цільнозернове кукурудзяне борошно);
  • горіхи та насіння (волоські горіхи, мигдаль, кедрові горіхи, фісташки, насіння льону, насіння чіа);
  • молочні продукти (молоко і йогурт, сир, кефір);
  • риба і морепродукти (тунець, оселедець, лосось, сардини, анчоуси, форель, краб, молюски, морський окунь, скумбрія);
  • жири (оливкова олія першого віджиму, олія авокадо, рапсова олія, олія волоського горіха);
  • спеції і трави (куркума, цибуля, імбир, кориця, часник);
  • солодощі (какао і темний шоколад);
  • ферментовані продукти (квашена капуста, соління, кімчі, чайний гриб).

Читайте також:   Що не можна їсти на вечерю: п’ять головних помилок, яких варто уникати

Що не можна їсти при артриті

Крім харчів-захисників існують і кулінарні інгредієнти, яких слід уникати. Так, насичені жири і олії надають негативний ефект не тільки на суглоби, але і на серцево-судинну систему, сприяють набору ваги. Те ж стосується і так званих транс-жирів (гідрогенізовані аналоги рослинних жирів). Вони часто зустрічаються в готових соусах, смаженому фаст-фуді, бутербродних пастах. Велика кількість вуглеводів в їжі перевантажує нашу печінку, що часто веде до запалень в нашому тілі. Намагайтеся уникати рясного прийому випічки з білої муки і макаронів. У список шкідливих страв недавно потрапила і кава без кофеїну. Доведено, що жінки, які активно споживають декофеїнізовану каву, збільшують ризик розвитку ревматоїдного артриту в два рази.

Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам на шляху до життя без болю і тяжкості в суглобах. Будьте здорові!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!