Фальсифікат в нашій країні зараз — це проблема номер один. В тому числі — це наслідок пандемії, яка вдарила по кишенях українців і активізувала недобросовісних ділків.
Про це розповідає Владислава Магалецька, голова Держпродспоживслужби, на своїй сторінці у Facebook.
«Ми постійно вилучаємо фальсифікат по всій країні, в тому числі і завдяки активній співпраці із профільними громадськими організаціями та правоохоронними органами. Це тисячі кілограмів продуктів на рік. Тільки за перші три місяці цього року ми вилучили з обігу або не допустили до реалізації 8,6 тис. кілограмів фальсифікованих молокопродуктів, м’яса та м’ясопродуктів, риби», — повідомляє голова відомства.
Зазначається, що фальсифікат знаходять навіть у школах. Тому в першу чергу потрібно посилювати заходи контролю саме у закладах освіти, тому що мова йде про здоров’я дітей.
«Україна далеко не єдина країна, яка потерпає від цього явища. В Європі шкоду від фальсифікації експерти оцінюють на рівні €8−12 млрд. на рік. Найбільш поширене це явище в Іспанії, Італії, Нідерландах, Греції, Польщі. Серед продуктів, які фальсифікують найчастіше — жири та олії, риба та продукти з неї, м’ясо та м’ясопродукти тощо», — додає Магалецька.
Читайте також: Експерт розповів, як фальсифікують ковбасу
За її словами, в ЄС вживають такий термін: Food fraud — тобто харчове шахрайство. Це широкий спектр незаконних дій щодо продуктів харчування.
«На мою думку, Україна має модернізувати законодавство, ввести відповідну термінологію, додаткові норми по простежуваності продукції, встановити адекватні санкції за порушення. Також дуже важливо збільшення активності споживачів», — підсумовує очільниця Держпродспоживслужби.