Голова Держдепартаменту США назвав даремною боротьбу України за Донбас без перемоги над корупцією

1 Квітня 2017, 09:22

Голова Держдепартаменту запевнив Україну у підтримці реформ і боротьби з корупцією, а також назвав жорсткі умови для скасування санкцій проти Росії.

Санкції США проти Росії діятимуть, доки Кремль не виконає свої зобов’язання у рамках Мінських домовленостей, а “кримський пакет” залишатиметься в силі до повернення анексованого півострова під контроль України, заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон у п’ятницю, 31 березня.

У той же час дипломат підкреслив, що першочерговим завданням України є не тільки відновлення територіальної цілісності, а й подолання корупції.

“Україні немає сенсу боротися за своє тіло у Донбасі, якщо вона втратить душу, загрузнувши в корупції. Антикорупційні інститути повинні отримати підтримку, ресурси і захист”, – зазначив Тіллерсон.

Текст виступу глави американського зовнішньополітичного відомства під час роботи комісії Україна-НАТО у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі опублікований на офіційному сайті Держдепартаменту.

Тіллерсон нагадав, США і партнери по НАТО підтримують територіальну цілісність, державний суверенітет і боротьбу України проти російської агресії.

Голова Держдепартаменту висловив стурбованість у зв’язку із загостренням ситуації уздовж лінії розмежування в Донбасі, зазначивши атаки терористів на об’єкти інфраструктури, які ставлять регіон на межу гуманітарної катастрофи.

Тіллерсон публічно закликав Росію вплинути на підконтрольних їй бойовиків, припинити насильство і забезпечити спостерігачам ОБСЄ безперешкодний допуск до всіх районів ОРДЛО.

За словами держсекретаря, не дивлячись на російську агресію, Україна досягла істотного прогресу в проведенні реформ і боротьби з корупцією. Тіллерсон запевнив, що США готові надати допомогу Україні в подальших реформах, япрмованих на підвищення рівня прозорості судової системи, зміцнення банківського сектору, приватизацію держпідприємств, реформування системи державного управління.

Керівник Держдепартаменту позитивно оцінив ініціативи офіційного Києва у сфері безпеки і оборони, намір привести ЗСУ до стандартів НАТО до 2020 року, а також затвердження Стратегічного оборонного бюлетеня. Тіллерсон нагадав, що з 2014 року США надали Україні 600 мільйонів доларів на реформування оборонного сектора.

Він також запевнив Україну в подальшій підтримці США і НАТО.

“Разом ми підтримувати Україну, яка, захищаючи свою суверенну територію, зміцнює економіку і продовжує проводити реформи Як сказав президент Дональд Трамп, кожна країна має право визначати своє власне майбутнє І ми повинні допомогти українському народові зберегти це священне право”, – підсумував Тіллерсон

Нагадаємо, 31 березня в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць Альянсу, а також засідання комісії Україна-НАТО. Міністр закордонних справ Павло Клімкін під час роботи комісії зустрівся з міністром закордонних справ Польщі, Британії, Канади і Данії Вітольдом Ващиковським, Борисом Джонсоном, Христею Фрілянд і Андерсом Самуельсеном, а також держсекретарем США Рексом Тіллерсоном.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!