Франція і Німеччина під час голосування за повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи переслідували свої національні інтереси, і їхня позиція не має нічого спільного з принципами і правами людини.
Про це заявив глава британської делегації в ПАРЄ Роджер Гейл у коментарі “Голосу Америки”.
“У випадку Німеччини – це газопровід “Північний потік-2”. У випадку партії Макрона “Вперед, Франція!” – це інтереси зняття санкцій, щоб знову продавати їм товари. Це, ймовірно, найбільші причини. Це не має нічого спільного з умовами, в яких живуть люди в Росії, або з ідеями, що вони не матимуть доступу до ЄСПЛ. Це – нісенітниця, тому що фактично вони вже не мають до нього доступу”, – сказав Гейл.
Гейл також обурився тим, що вже через кілька хвилин після голосування росіянин Леонід Слуцький, якого не обрали віцепрезидентом ПАРЄ, заявив, що їхнє повернення в зал – це нібито перший крок міжнародного визнання Криму частиною РФ.
“Це повністю суперечить резолюціям, схваленим Радою Європи”, – підкреслив Гейл.
Він також закликав Україну не виходити з Ради Європи.
“Було б великою помилкою виключати себе або бути виключеними. Нам треба залишатися і боротися за те, у що ми віримо – за права людини. Розслідування МН17, отруєння Скрипалів – нам треба і далі порушувати ці питання”, – сказав він.
Гейл очолює Моніторинговий комітет ПАРЄ і після голосування за повернення російської делегації він заявив, що Парламентська асамблея пожертвувала принципами організації на користь російських грошей.
Нагадаємо, ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень.
Представники 7 держав-членів Ради Європи у її парламентській асамблеї оголосили спільну заяву про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення росіян.