ГА ООН закликала Ізраїль піти з палестинських територій

Делегація ООН перервала місію в Україні через СБУ Поштівка
20 Вересня 2024, 00:55

Резолюція ООН вимагає виведення ізраїльських військ із палестинських територій упродовж року. 

Держави-члени ООН у середу, 18 вересня, ухвалили резолюцію з вимогою припинити ізраїльську окупацію палестинських територій протягом 12 місяців та ввести санкції у разі недотримання резолюції. 124 держави підтримали документ, 14 проголосували проти та ще 43 утрималися (серед них – Україна).

Резолюція вимагає виведення ізраїльських військ із палестинських територій, припинення будівництва нових поселень, повернення захоплених земель та майна, а також можливості повернення переміщених палестинців. Документ ґрунтується на консультативному висновку Міжнародного суду ООН, згідно з яким окупація з 1967 року палестинських територій є незаконною.

“Голосування відбулося в середині 10-ї екстреної спеціальної сесії, на якій розглядалися дії Ізраїлю в окупованому Східному Єрусалимі та на решті окупованої палестинської території“, – йдеться у заяві на сайті ООН.

Варто звернути увагу, що цією резолюцією і заявою ООН Ізраїль визнається державою-окупантом.

Резолюція стала першою, яка була внесена на розгляд палестинською делегацією після розширення її прав в органах ООН у травні 2024 року. Постійний спостерігач Палестинської автономії при ООН Ріяд Мансур заявив, що мета документу – “використовувати тиск міжнародної спільноти в Генасамблеї та тиск історичного рішення Міжнародного суду, щоб змусити Ізраїль змінити свою поведінку”.

Палестина

Палестина є незалежною і частково визнаною державою на Близькому Сході і перебуває в процесі свого створення. Незалежність Палестини було визнано 138 зі 193 держав – членів ООН.

Болгарія, Кіпр, Чеська Республіка, Угорщина, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина і Швеція є 9 державами-членами ЄС, які наразі визнають палестинську державу.

Також читайте:  Глава МЗС Великої Британії обговорить з Нетаньягу та Аббасом створення Палестинської держави

Проголошення Палестинської держави було ухвалено в Алжирі 1988 року на сесії Палестинської національної ради, вищого консультативного органу Організації визволення Палестини, 253 голосами “за”, 46 – “проти” і 10 утрималися. Водночас ОВП не контролювала територію, яка має належати Палестині.

За даними палестинської адміністрації, яка має обмежені повноваження в деяких частинах Західного берега, на сьогодні 142 із 193 країн-учасниць ООН визнають державу Палестину. Більшість із них – представники Глобального Півдня.

Україна як член ООН визнала Палестину, перебуваючи у складі СРСР. У 1990-х президент Леонід Кучма та голова Палестинської національної адміністрації Ясір Арафат обмінялися візитами. З 2001 року встановлені дипломатичні відносини. Відносини із гетто Газа не підтримуються з приходом до влади ХАМАС.

Також нагадаємо, у травні 2024 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка надає Палестині більше “прав і привілеїв” в якості країни-спостерігача, що не є членом. Також ГА закликала Раду безпеки схвалити прохання Палестини стати 194-м членом ООН.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!