Футбольний клуб “Суми” фінансуватимуть інвестори з Китаю

Футбольний клуб “Суми”, який виступає у Першій лізі чемпіонату України, фінансуватимуть і підтримуватимуть інвестори з Китаю.

Футбольний клуб «Суми» отримав нового спонсора – ним стала компанія з Китаю «Смарт менторс холдінг». До цього фінансуванням клубу займалося виключно ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання».

25 січня був укладений договір між Сумським НВО обласною владою та представниками з Китаю, згідно з яким НВО продовжить фінансувати проживання, харчування, транспорт та оренду футбольного поля, а іноземна компанія візьме на всі інші статті розходів. До кінця футбольного сезону 2016-2017 ПФК «Суми» знаходитиметься у співфінансуванні двох спонсорів. За підсумками виступів команди в Першій лізі у червні цього року вирішуватиметься питання про передачу клубу у власність новим спонсорам.

Відтепер керівництво клубом, кадровою політикою повністю займатиметься новий інвестор. Президентом клубу стане Ліу Фулчин, директором – Ільгар Набієв. Головним тренером буде призначено Володимира Лютого – відомого футболіста, олімпійського чемпіона, заслуженого майстра спорту СРСР. Виступав за низку німецьких клубів, серед яких «Шальке-04», «Дуйсбург», «Бохум» та інші. В Туреччині грав за «Бурсаспор».

Під час підписання договору про співпрацю губернатор Сумщини Микола Клочко зазначив: «Приємно, що саме китайські інвестори готові з нами співпрацювати. Нинішня подія – це результат переговорів, які тривали близько двох місяців. У листопаді минулого року в клубі склалася критична ситуація, під загрозою була участь команди в Чемпіонаті України, і йому вкрай були необхідні зміни. У китайському алфавіті буква, яка означає зміни, означає і можливість. Тому справді у нас є така можливість. Вірю, що наші зусилля увінчаються успіхом».»

«Самостійно Сумське НВО фінансувати команду вже не може, було завдання не просто позбутися команди, а знайти інвестора,який готовий на довготермінове фінансування, щоб в майбутньому побудувати комерційну бізнес-структуру», – повідомив директор Сумського НВО Олексій Цимбал.

«Ми вдячні сумський землі за гостинність. Наше завдання на найближчі півроку підняти команду мінімум на 6 місце в турнірній таблиці Першої ліги, зробимо для цього все можливе», – повідомив інвестор Ліу Фулчин.

«Дуже радий, що будемо спонсорувати ПФК «Суми» – Перші результати хочу побачити вже через 6 місяців. В майбутньому хочеться бачити сумську команду в Прем’єр лізі а також в Єврокубках, – зазначив майбутній директор клубу Ільгар Набієв. – Дуже сподіваюся на тренера, який повинен підняти команду вгору.»

Найближчі дні буде узгоджено всі юридичні аспекти і новий головний тренер приступить до роботи. «На навчально-тренувальний збір будуть запрошені гравці Сумської області а також України. Часу на підготовку залишається мало, у нас заплановано двотижневий збір в Турції. Моїми помічниками cтануть тренер воротарів Сергій Краковський та асистент Юрій Куліш. Вважаю, що у нас на перегляді буде достатньо футболістів високого рівня,– зазначив Володимир Лютий.

Джерело:

ПФК "Суми"