Чимало людей купують мінеральну воду і не контролюють її вживання. Зловживання цим напоєм небезпечно і може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.
Існує три типи мінеральної води: столова, лікувально-столова та лікувальна. Вони відрізняються один від одного рівнем концентрації солей.
Утім, беручи воду з полиці, мало хто дивиться на написи на етикетці. І даремно. Адже саме з них можна дізнатися, чи варто вживати ту чи іншу воду для лікування, тамування спраги чи приготування їжі. Беззастережно і в необмежених кількостях можна вживати, вважають спеціалісти, тільки столову воду: вона мало мінералізована, має мінімум розчинених речовин, а також, хоча й не лікує, позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Щодо лікувально-столової води, то її часом можна випити для тамування спраги, але робити це регулярно краще не треба. Лікувальні властивості продукту вимагають певної схеми вживання та медичних показань.
Читайте також: Мінеральна вода призводить до інфаркту?
Лікувальні ж води взагалі варто пити винятково за рекомендаціями лікаря. Часте пиття такої води провокує виникнення каменів в нирках, проблеми з тиском, серцеву недостатність та хвороби травної системи.
Також мінеральна вода не сприяє позбавленню організму від шлаків і токсинів.
Вибираючи воду, варто звертати увагу на її мінерально-соляний склад, прозорість (якісна — безбарвна, прозора, без осаду), ступінь кислотності. Ідеальний рН — 7: якщо показник менше, вода кисла, більше — лужна. І ще: пам’ятайте, що насичена вуглекислим газом вода не на користь дітям і людям із захворюваннями шлунку та підшлункової залози.