Згідно з новою доповіддю, опублікованою в Public Health England, звичайної ходьби недостатньо для необхідної кількості фізичних навантажень. Це свідчить про велику різницю між тим, скільки фізичних вправ необхідно людині і тим, скільки вона їх насправді робить.
Ті, хто проходить 10 тис. кроків щодня або гуляє замість того, щоб проїхатися на транспорті, вважають, що роблять досить, щоб залишатися у формі. Однак це помилкова думка, пише The Guardian.
Аеробні вправи, такі як ходьба або робота в саду, гарні для серця і покращують кровообіг. Однак, як зазначається в огляді PHE, зміцнення м’язів і кісток і тренування балансу також життєво важливі для здоров’я і довголіття, але люди їх часто ігнорують.
У літніх людей погана м’язова сила збільшила ризик падінь на 76%, стверджують в PHE. Тренування і збалансована діяльність не тільки допомагають запобігти падінням, але також допомагають поліпшити настрій, сон, підвищити рівень енергії і знизити ризик ранньої смерті.
«Розуміння того, що потрібно більше ходити і займатися аеробного діяльністю, зберігаючи темп серцевого ритму, зростає. Але потреба в двох тренуваннях на тиждень – на силу і баланс, це головна порада», – сказала Луїза Ансарі з Центру кращого старіння.
Як правило, м’язи перебувають на піку в 30-річному віці людини, говорить Ансарі, і якщо активно не працювати, то м’язовий тонус втрачається до досягнення 40-річчя. Кращі види вправ, йдеться в доповіді, – це ігри з м’ячем, танці, нордична ходьба, тренування з вагами.
Для вправ не обов’язково вибиратися в тренажерний зал, каже експерт:
«Переконайтеся, що піднімаєтеся і опускаєтесь пішки сходами, а не піднімаєтеся на ліфті. Це силове тренування. Вам не потрібно ходити в спортзал, поки ви відчуваєте біль в м’язах».