Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України назвали імена фігурантів щорічного антирейтингу “Вороги преси”. До першої трійки увійшли кримський прокурор Наталія Поклонська, екс-генпрокурор України Віктор Шокін та народний депутат Антон Геращенко, повідомляє «ІМІ».
До десятки “Ворогів преси” увійшли:
1.Наталія Поклонська – голова окупаційної прокуратури Криму, за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів “Меджліс” і “Меджліс кримськотатарського народу” в медіа, та інші численні порушення свободи слова на окупованій території Криму.
2.Віктор Шокін, Генпрокурор України (2015-2016 роки), який був номінований до антирейтингу за систематичну бездіяльність у розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (в т. ч. побиттів на Майдані).
3. Антон Геращенко, народний депутат від фракції “Народний фронт”: за підтримку публікації особистих даних журналістів під соусом “співпраці з терористами”, завуальовані заклики ввести цензуру в медіа;
Рінат Ахметов, власник медіагрупи “Україна”: за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником;
Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін, власники телеканалу “Інтер”: за перетворення новинної служби каналу “Інтер” в піар-службу Опозиційного блоку, корпоративну джинсу інтересів власників, проросійську пропаганду в розважально-серіальному контенті.
4. Ігор Коломойський, власник медіахолдингу “1+1”: за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником.
5. Сергій Курченко, власник медіахолдингу UMH: за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником.
6. Віталій Богданов, голова фракції “УКРОП” у Херсонській міській раді: за недопуск із застосуванням фізичної сили невигідних журналістів на засідання комісій Херсонської міськради.
7. Віталій Гончаров, в. о. начальника управління Національної поліції України у Миколаївській області: за бездіяльність правоохоронних органів у справах перешкоджання журналістам у Миколаєві.
8. Ігор Палиця, голова Волинської обласної ради: за незаконні обшуки журналістів під час сесії облради.
9. Костянтин Бриль голова Запорізької ОДА: за використання ЗМІ у війнах з опонентами, створення інформаційних кампаній проти нелояльних медіа.
10. Ірина Єлізарова, начальник відділу звернень апарату Вінницької міської ради та її виконкому: за приховування імен людей у опублікованих рішеннях сесій та виконкому, які отримали бюджетні кошти, прикриваючись нібито конфіденційністю цих даних.
Олександр Санжаров, заступник міського голови Дніпропетровська за те, що він як керівник апарату міської ради створив умови, що перешкоджають доступу до інформації. Реагування на запити ЗМІ стало ще більш забюрократизованим, а в запитах на публічну інформацію стали бачити звернення громадян і затягувати надання інформації.