На столичному ринку таксі почався глобальний переділ.
Мобільні додатки на замовлення авто активно відтягують на себе клієнтів класичних диспетчерських служб. Останні терплять через це збитки, і багато хто вже змушені виставляти свій бізнес на продаж.
Як повідомляє глава Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк, в кінці минулого року в одному тільки Києві продавалося до сотні служб, але позбутися від них вийшло далеко не у всіх – пройшли лише одиничні угоди.
“Компанії продавалися за ціною від $ 1 тис. До $ 20 тис. Їх могли купити, наприклад, за “красиві”номери і назву. А так потенційних покупців дуже мало. Тому багато служб змушені просто закриватися”, – говорить Антонюк.
Цю тенденцію нам підтвердили і в самих службах таксі. “У столиці замість 300 компаній до осені може залишитися 100. Конкуренція, яку створили Uber,” Яндекс “і ін., багатьом виявилася не під силу. Свій шматок пирога новачки вже відхопили і, поки не наб’ють клієнтуру і водіїв, – не зупиняться” , – зазначив у розмові адміністратор однієї зі столичних диспетчерських служб.
Через збитки класичні служби таксі вирішили істотно не знижувати підняті на новорічні свята розцінки. Якщо вартість за кілометр на Новий рік була вище звичайної в середньому на 30-50 коп., то зараз її опустили лише на 15-30 коп.
Сьогодні тариф на подачу машини перевезення таксомоторними службами становить близько 40-50 грн, а вартість кілометра шляху – від 4 до 20 грн.
Як зазначив Андрій Антонюк, щоб залишатися на плаву, деякі традиційні служби почали вводити і у себе можливість замовлення таксі онлайн.
“Якщо ще рік тому таких служб було 5-10%, то зараз їх вже в два рази більше. Деякі офлайн-служби навіть почали співпрацювати з агрегаторами за певний відсоток від замовлень, аби залишитися на плаву. І частка онлайн-замовлень на ринку буде тільки збільшуватися. Вже зараз на нього непросто завести навіть новий додаток, на яке інвестор готовий витратити близько 3 млн грн “, – говорить він.
Багнет