Дві третини депутатів прогуляли частину засідань парламенту у жовтні

Десять взагалі не з’явились на роботу

За даними письмової та електронної реєстрацій Верховної ради десять депутатів не прийшли на жодне засідання праламенту. Серед них Вадим Рабінович, Лев Підлісецький, Гліб Загорій і Дмитро Ярош, які не подали жодних офіційних пояснень і таким чином пропустили засідання Ради з невідомих причин.

Водночас вже традиційно були відсутні в Раді депутати-втікачі Євген Бакулін, Олександр Онищенко та Сергій Клюєв. Крім того не відвідували засідання В’ячеслав Константіновський та Андрій Журжій, які заявили про складання повноважень, а також Надія Савченко, яка знаходиться в СІЗО.

Найбільше депутатів-прогульників у групах “Воля Народу” та “Відродження”, а також фракції “Опозиційного блоку”. У середньому на засіданнях Ради були відсутні з невідомих причин 42% депутатів “Волі Народу”, 31% – “Відродження” та 30% – “Опозиційного блоку”. Найвищі показники відвідуваності в “Народного Фронту” та Блоку Петра Порошенка. У середньому на засіданнях були відсутні 15% депутатів НФ, 16% – БПП, 18% – “Батьківщини”, 20% – РПЛ, 26% – “Самопомочі” та позафракційних депутатів.

У порівнянні з вереснем кількість депутатів-прогульників зросла. У вересні всі засідання Ради відвідали 43% народних депутатів, жовтні – 37%.

Найбільше депутатів офіційно були відсутні на пленарному засіданні Ради в п’ятницю, 19 жовтня – 123 депутати, а всього за місяць відбулося 12 пленарних засідань.

Зазначимо, що в жовтні щонайменше десять народних депутатів підловили на кнопкодавстві під час голосувань Верховної Ради. Найчастіше кнопкодавили представники фракції “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, у яких зафіксували 9 фактів порушень, та “Народного фронту” із 7 фактами.