Два в одному: як зробити з дачі житловий будинок

Два в одному: як зробити з дачі житловий будинок Поштівка image 1
18 Жовтня 2016, 09:30

Останнім роками все більше змучених асфальтом та бетоном городян переселяється жити в передмістя. Втім, купити повноцінний будинок – сьогодні не кожному під силу. Проте іншим варіантом, який допоможе стати ближчими до природи, є дачний чи садовий будиночок. Вони коштують значно дешевше. Та й у багатьох такі будівлі залишились з давніх часів. Питання лише у тому, як перетворити сезонне житло в будинок для постійного проживання. “ПОШТІВКА” зібрала поради, як це зробити правильно.

Нині в Україні діє постанова Кабміну від 29 квітня 2015 № 321, яка регулює порядок переведення дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки, затверджений постановою Кабміну від 29 квітня 2015 № 321 (далі – Порядок). Вона визначає механізм переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки. Деталі – у консультації порталу “Правовий простір”.

У чому різниця?

ДАЧА

  • Тимчасова будівля
  • Сезонне проживання
  • Не можна прописатися
  • Може знаходитися на землях сільськогосподарського  призначення
  • Комунікації не обов’язкові

ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК

  • Капітальна будівля
  • Постійне проживання
  • Дозволена прописка
  • Знаходиться
  • у населеному пункті
  • Потрібні струм, вода, кухня, опалення і т.д.

До кого звертатися

Переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально.

Які документи подавати

Для переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа (далі – власник) подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі, коли в сільській раді виконавчий орган не утворено, – сільському голові (далі – уповноважений орган) заяву до якої додаються:

1) копія документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку;

2) письмова згода співвласників (за наявності) на переведення будинку в жилий;

3) звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

Техогляд для будинку

Технічний огляд дачного чи садового будинку проводиться без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій та виконання вишукувальних робіт на підставі укладеного договору суб’єктом господарювання, у якого працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 554 “Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури”.

Рішення за місяць

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні. Прийняття рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок допускається за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) неподання документів;

2) виявлення в поданих документах недостовірних відомостей;

3) встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм.

Місцева рада у триденний строк з дня прийняття рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси (або рішення про відмову в переведенні разом з поданими документами).

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством. У разі відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок власник має право повторно подати документи після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Газета “ПОШТІВКА” №24 від 10 жовтня 2016 року

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!