Минулого року китайський гігант онлайн-торгівлі JD.com випробував власний сервіс доставки дронами і залишився задоволений результатами. Компанія вже оголосила про будівництво 150 посадочних майданчиків в провінції Сичуань, а дослідницький підрозділ JDX працює над апаратом, здатним піднімати в повітря тонну вантажу. Це буде справжній монстр.
Покрити всю країну
Нова програма JD.com орієнтована на доставку посилок в сільській місцевості, щоб таким чином залучити жителів найвіддаленіших районів Китаю. На даний момент онлайн-рітейлер тестує шість різних моделей дронів, які можуть літати зі швидкістю до 100 кілометрів на годину і доставляти замовлення вагою від 5 до 15 кілограм.
Розроблюваний безпілотник з вантажопідйомністю до тонни працює на електриці і здатний подолати 50 кілометрів на одній зарядці. JD.com ще не готовий до повномасштабного запуску сервісу в тому числі через занадто високу вартість акумуляторів для літальних апаратів. Як тільки це питання буде вирішено, компанія почне більш активні дії.
JD.com також збирається використовувати роботів і технології штучного інтелекту для створення повністю автономних складів, які зможуть вміщати до 10 разів більше товару на тій же площі. Швидше за все, вони будуть схожі на сортувальні центри служби доставки Shentong Express, де щосили трудяться механічні помічники.
Що у інших компаній?
Службу доставки дронами вже кілька років тестує Amazon, аналогічний проект є у DHL, а UPS проводить випробування вантажівок з майданчиком для запуску безпілотників. Встигла відзначитися й Укрпошта, але це тільки перші кроки. Для повсюдного впровадження таких сервісів необхідно ухвалити низку ряд законів, що регулюють використання автономних апаратів в комерційних цілях, а також створити систему управління польотами. Один з її варіантів недавно продемонструвала Google (в рамках проекту Project Wing).
CNBC