За даними вчених із США і Великобританії, захоплення гаджетами призвело до зниження рівня споживання наркотиків у підлітків.
Рівні куріння, вживання алкоголю та вживання наркотиків серед британських школярів у віці від 11 до 15 знизилися більш ніж в два рази за останнє десятиліття, згідно зі статистикою Національної служби охорони здоров’я. Схожі дані надходять і з США, пише The Independent.
Нора Волкова, директор Національного інституту США по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами, розповіла, що зустрілася з групою вчених, щоб обговорити, чи сприяють розваги і почуття незалежності, які надають смартфони, падіння інтересу до наркотиків.
“Ми не можемо точно сказати, як використання смартфона впливає на мозок, але є цікаві кореляції між використанням смартфонів і активністю мозку”, – сказав невролог Арко Гош, фахівець в області людської поведінки в Університеті Цюріха. На думку вченого, смартфони можуть забезпечити і відстрочені нагороди, і миттєву винагороду, як в іграх.
Сільвія Мартінс, доцент Колумбійського університету, що спеціалізується на токсикоманії, повідомила, що теорія зв’язку смартфонів з падінням інтересу до наркотиків “поки не доведена, але дуже ймовірна”. За її словами, ігри і соцмережі, “замінюють необхідність пошуку незвичайних відчуттів”.
На думку вчених, смартфони можуть функціонувати як “портативний насос дофаміну”, речовини головного мозку, що відповідає за радість і ейфорію.
НВ