Допомога по безробіттю: кому і в якому розмірі призначається

Нацбанк упростил перевод денег за пределы Украины Поштівка
1 Лютого 2021, 03:29

Допомогу по безробіттю можна отримувати протягом двох років з моменту реєстрації в службі зайнятості. Однак тривалість її виплати – не більше року, і кожні три місяці її розмір скорочується.

З першого дня реєстрації в територіальних органах служби зайнятості людина отримує статус безробітного. При цьому безробітному призначаються виплати.

Від чого залежить розмір виплат

Розмір допомоги по безробіттю залежить від тривалості страхового стажу безробітного та від його середньої зарплати:

  • якщо його страховий стаж становить менше 2 років, то він отримає 50% від своєї середньої зарплати;
  • якщо страховий стаж становить від 2 до 6 років, то розмір допомоги по безробіттю становитиме 55% від зарплати;
  • при наявності страхового стажу від 6 до 10 років безробітному призначається допомога в розмірі 60% від середньої зарплати;
  • і, нарешті, якщо страховий стаж перевищує 10 років, то розмір допомоги по безробіттю становитиме 70% від зарплати безробітного.

Однак при цьому є одне істотне обмеження: максимальний розмір допомоги по безробіттю не повинен перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні це 9080 гривень.

При цьому, розмір допомоги по безробіттю не є сталою величиною: чим довше людина залишається в статусі безробітного, тим менше стає допомога. Її розмір переглядають кожні три місяці з моменту реєстрації в службі зайнятості.

Тобто, первісна величина призначеної допомоги приймається за 100% і далі її зменшують: через 90 днів – до 80% і ще через 90 днів – до 70%. Далі, наступні півроку, якщо людина залишається в статусі безробітного, їй виплачують 70% від спочатку призначеного розміру допомоги по безробіттю.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю:

  • якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передували реєстрації в якості безробітного, становить менше 6 місяців, то платять 650 грн (на період карантину – 1000 грн);
  • якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить понад 6 місяців, то допомога становитиме 1800 гривень.
  • Цю виплату отримують громадяни, які:

– протягом року, що передував реєстрації в службі зайнятості, мали страховий стаж менше 6 місяців;

– молоді люди, які закінчили навчання в закладах середньої/вищої освіти або звільнені зі строкової військової служби і вперше шукають роботу;

– внутрішньо переміщені особи, які не можуть документально підтвердити періоди роботи.

За які періоди нараховується допомога по безробіттю. Чергове нарахування допомоги по безробіттю обмежується датою, що передує дню:

– останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований (якщо центр зайнятості здійснює прийом громадян);

– спілкування з кар’єрним радником по телефону або іншим засобом зв’язку і підтвердження перебування в статусі безробітного (якщо центр зайнятості не здійснює особистий прийом громадян).

Допомога по безробіттю виплачується не рідше двох разів на місяць або один раз на місяць за згодою безробітного.

Тривалість виплати допомоги по безробіттю. Допомога виплачується залежно від тривалості перебування без роботи у відсотках до визначеного розміру:

– перші 90 календарних днів – 100%;

– протягом наступних 90 календарних днів – 80%;

– в подальшому – 70%.

Загальна тривалість виплат не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.

В яких випадках не надається допомога по частковому безробіттю

Цю виплату не вдасться оформити, якщо:

  • зупинка (скорочення) виробництва носить сезонний характер або виникає виключно з організаційно-виробничих причин;
  • є можливість працевлаштування (тимчасового переведення) працівників на період зупинки (скорочення) виробництва на інших ділянках, в цехах;
  • працівник відмовився від працевлаштування (тимчасового переведення) на підходящу роботу на підприємстві з повним робочим днем ​​(тижнем), або працює на підприємстві за сумісництвом або проходить альтернативну (невійськову) службу.

Допомога по частковому безробіттю не надається роботодавцям, у яких є заборгованість по виплаті зарплати і сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що виникла протягом 5 років, що передують року зупинки діяльності.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!