Часте вживання фастфуду шкодить здоров’ю, тому багатьох цікавить допустима кількість такої їжі, яку можна з’їдати з користю для себе. Своєю думкою про це поділилася нутриціолог Ірина Писаренко.
“Щоб добре себе почувати і не мати проблем зі здоров’ям, в раціоні має бути не менше 80% корисних продуктів. При цьому фастфуд можна вживати 1-2 рази на тиждень. Тільки в такому випадку трохи шкідливої їжі ніяк не зашкодить організму», – сказала нутриціолог.
До речі, найбільш калорійним продуктом є картопля фрі, тому що під час приготування її кладуть в киплячу олію. Через це вона стає більш жирною, що згодом негативно впливає на серцево-судинну систему.
Якщо у людини є захворювання, пов’язані з порушенням роботи серця, йому протипоказано їсти багато жирних продуктів, в тому числі і картопля фрі. Інакше це призведе до порушення роботи внутрішніх органів, а також спровокує ожиріння.
Довідка.
До фастфуду у вузькому сенсі відносять будь-які види бургерів і піци, незалежно від місця і часу приготування. У широкому – все, що можна їсти на ходу, не витрачаючи час на сервіровку і не користуючись столовими приладами, наприклад, пиріжки або бутерброди. Втім, до сучасного фастфуду прийнято відносити і промислові товари, які довго зберігаються, тобто в цю категорію потрапляє бургер з мереж швидкого харчування, а бургер зі свіжого фаршу, приготований дома на грилі або в хорошому ресторані, вже ні. Отже ключові критерії фастфуду – зменшений час вживання та приготування їжі, відсутність столових приборів або їх спрощення і прийом їжі поза столом.