Американські вчені з Університету штату Вашингтон виявили кілька генів, які зберігали активність більш ніж через 12 годин після біологічної смерті людини.
В кінцевому підсумку, при дослідженнях було встановлено понад 1000 генів, які як і раніше функціонують через кілька днів після смерті, при цьому деякі з них фактично збільшили свою активність, інформує «Обозреватель».
У мишей 515 генів працюють на повну потужність до 24 годин після смерті. Вчені з’ясували це шляхом вимірювання рівнів РНК (мРНК): чим вище рівень мРНК в клітині, тим більше число генів у ній в цей період активні.
Хоча ці посмертні гени ніколи не будуть достатньо сильні, щоб дійсно воскресити мертве тіло і повернути людину до життя, розуміння їхньої ролі і механізму дії допоможе медикам розробити нові засоби підтримуючої терапії для пацієнтів, що живуть з трансплантатами. Зокрема, люди, які живуть з донорськими органами мають набагато більш високий ризик розвитку 32 різних видів раку, включаючи неходжкінську лімфому, рак нирки і рак печінки. “Ризик раку серед реципієнтів нагадує пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, у яких цей ризик підвищений внаслідок імуносупресії” – коментують експерти з американського Національного інституту охорони здоров’я (NIH).