Держстат підрахував чисельність населення в Україні: нас знову поменшало

За 10 місяців цього року українців стало менше на 187,9 тисячі осіб.

Станом на 1 листопада в Україні нарахували 42,199 мільйона осіб.

Загалом на 100 померлих українців випадає 59 народжених. Через це спостерігається суттєве скорочення населення. До прикладу, на початку цього року в Україні було 42,386 мільйона осіб, а станом на 1 січня 2017-го – 42,585 мільйона.

“Депопуляція в Україні спостерігається вже 25 років, – розповідає Експрес-онлайн Лідія Ткаченко, провідна наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України. – Абсолютні показники скорочення населення печальні. Щоправда, показники депопуляції у деяких європейських країнах ще гірші. До прикладу, у Болгарії співвідношення кількості померлих та народжених на 1 000 осіб становить 6,5, у Сербії – 5,5, а в Україні – 5. Така ситуація не стільки залежить від рівня народжуваності, як від того, що середній вік українців нижчий, ніж в інших європейських країнах”.

До слова, у 2020 році в Україні очікується перепис населення. Він не відбувався вже 17 років, тому дані про чисельність наявного населення, які маємо, – це лише статистичні перерахунки. А вже після перепису буде відома точна цифра.