Нове дослідження показало, що дефіцит в щоденному раціоні поліненасичених жирних кислот з довгим ланцюгом може прогнозувати когнітивний занепад.
Американські дослідники з Університету Тафтса в Медфорді намагалися визначити, чи можуть альфа-ліноленова кислота, ейкозапентаєнова кислота і докозагексаєнова кислота виявитися факторами ризику щодо зниження когнітивних здібностей. У дослідженні взяли участь 895 осіб.
Було виявлено, що група, яка вивчалася, мала знижене вживання жирних кислот омега-3. Лише раціон 27% учасників задовольняв дієтичні рекомендації щодо щотижневого вживання 226,4 г морепродуктів, первинним джерелом при цьому служив консервований тунець. Такі дієтичні рекомендації забезпечують адекватне отримання організмом довголанцюжкових омега-3 жирних кислот ейкозапентаєнової і докозагексаєнової кислот.
Дослідники виявили, що учасники з найменшим рівнем вживання таких кислот були найбільш схильні мати ознаки когнітивного занепаду протягом двох років. На думку провідного автора дослідження, доктора Таммі Скотт, отримані результати переконливо доводять, що довголанцюгові жирні кислоти є незамінними для підтримки хорошого когнітивного здоров’я.