Cуд Лондона зобов’язав Україну виплатити Росії 3 мільярди доларів боргу

Міністерство фінансів Росії вважає, що рішення Високого суду Лондона зобов’язує Україну виплатити Москві борг за євробондами на 3 мільярди доларів.

Про це йдеться в прес-релізі на сайті відомства.

«Суд вказав, що, враховуючи, що йдеться про вимогу виконати зобов’язання за борговим інструментом, у відповідача відсутні для розгляду в суді будь-які аргументи на користь невизнання обґрунтованості цієї вимоги», – твердить російське міністерство фінансів.

«Таким чином, суд ухвалив остаточне рішення, яке зобов’язує Україну виплатити Росії борг за єврооблігаціями в повному обсязі. Будь-яких додаткових слухань з даного питання у Високому суді Лондона не передбачається», – підсумовує російська сторона.

Україна вже заявила про намір оскаржити рішення в Апеляційному суді Лондона.

У відповідь на вільну інтерпретацію рішення англійського суду російською стороною не можу не згадати українське…

Опубліковано Олександром Данилюком Середа, 29 березня 2017 р.

Високий суд Лондона схвалив 29 березня прискорений розгляд позову Росії до України щодо боргу в три мільярди доларів, які уряд колишнього президента України Віктора Януковича позичив в останні місяці перебування при владі.

Британський суддя Вільям Блер, що головував на засіданні, не прийняв аргументів, поданих українською стороною щодо політичного тиску Росії на Україну і схвалив прискорений розгляд позову Москви.

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму 3 мільярди доларів була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на умови. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

Джерело:

Радіо Свобода