Дослідники з Університету Ватерлоо в Канаді встановили, що поганий настрій може бути корисним для людини.
Завдяки рекламі та соціальним мережам люди помилково стали сприймати щастя як якийсь товар, як кінцеву мету або перманентний стан. Той, хто нещасливий, вважає себе невдахою. Але виявляється, що постійне «позитивне мислення» неможливо, а короткі періоди смутку, злості і туги, які бувають у кожного, дуже корисні.
Так стверджують автори дослідження з канадського Університету Ватерлоо. Вони встановили, що, як правило, люди не усвідомлюють, що саме є джерелом їх поганого настрою. І довели, що ті з них, які сильніше за інших переживають негативні емоції, краще проходять тести на пам’ять. Ймовірно, поганий настрій спонукає нас до аналітичного мислення, і ми більше уваги приділяємо деталям, що допомагає уникнути неприємностей. У свідомості людини негативні емоції пов’язані з наявністю загрози, що підвищує його увагу до оточуючих, тобто змушує під час спілкування краще помічати соціальні сигнали, мова тіла тощо. Цей ефект часто дозволяє точніше розпізнавати чиїсь наміри, зокрема, помічати, що хтось намагається нас обдурити.
Крім того, поганий настрій, якщо воно змінюється гарним, може мотивувати працювати більш ефективно. А ось за відсутності негативних переживань люди менше відчувають необхідність діяти та менш залучені в роботу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися депресії