Чим корисна ріпчаста цибуля і кому її їсти не можна

1 Грудня 2018, 17:24

Вчені розповіли, як регулярне споживання цибулі впливає на людський організм. Корисні речовини, які містить цей овоч, допомагають від цілого переліку хвороб. Але все ж їсти цибулю треба з обережністю.

Дослідники поставили собі за мету ретельно вивчити вплив ріпчастої цибулі на організм людини. Давно доведено, що цей овоч дуже корисний, тому що багатий залізом, фолієвою кислотою, кальцієм, вітамінами і клітковиною. Крім того, цибуля містить чималу кількість кверцетину. Ця речовина уповільнює окислення відкинутих клітин і тканин. Завдяки чому цибуля має омолоджуючі властивостями.

Фахівці стверджують, регулярне вживання в їжу цибулі покращує роботу серця і судин. Крім того, цибуля допомагає нормалізувати рівень холестеролу в крові і зменшити негативний вплив канцерогенів.

Прекрасне поєднання – цибуля і куркума. Компоненти, що містяться в овочі та приправі, об’єднуються і завдають потужний удар по дефектних клітинах, що дуже корисно в профілактиці ракових захворювань, особливо товстої кишки.

Цибуля також показана тим, хто страждає на алергію, людям з ослабленим імунітетом, які страждають різними запаленнями. Крім того, цибуля здатна знищувати хвороботворні мікроорганізми, які можуть викликати кишкові розлади.

Варто побільше вживати в їжу цибулі тим людям, у кого проблеми з підшлунковою залозою. Справа в тому, що цей овоч підвищує інсулін. Тому відмінно підходить для профілактики діабету. Через високий вміст в цибулі рутина, вона показана людям, які схильні або ж уже мають тромбові утворення. А амінокислота гомоцистеїн, що що міститься в ній, знижує концентрацію в крові таких гормонів як серотонін, норадреналін і дофамін.

Тим людям, хто страждає розладами сну, наприклад, безсонням, також краще побільше їсти цибулі. Фолат, що міститься в ній, нормалізує сон, покращує настрій і активність мозку в години неспання.

Однак, якою б корисною цибуля не була, багато їсти її можна ажніяк не всім.

У сирому вигляді ріпчаста цибуля протипоказана людям з гострими і хронічними хворобами шлунка і кишечника, адже вона подразнює слизову. Лікарі також не рекомендують налягати на цибулю тим, хто має такі проблеми з серцем, як аритмія і тахикардія. Крім того, при вживанні в їжу сирої цибулі є шанс заробити аспергільоз (грибкове захворювання), яке небезпечне для хворих на ВІЛ-інфекцію.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!