Чи можна прожити з десятьма речами в гардеробі?

22 Грудня 2016, 12:44

Ви змогли би обійтися 33 предметами гардероба? А десятьма? Про людей, які живуть з мінімумом одягу в шафі, розповідає оглядачка BBC Capital.

Найприємніша частина ранку Джошуа Бекера полягає в тому, що йому не треба витрачати час на роздуми про те, що надіти. Зрештою, варіантів у нього не так й багато.

Бекер є автором книжки “Ліпше менше, але краще” (The More of Less). Він бере участь в Проекті 333, прихильники якого носять не більше 33 предметів гардероба протягом трьох місяців.

“Для мене це ідеальна кількість одягу, – стверджує Бекер, мешканець міста Піорія в штаті Аризона, в гардеробі якого тепер постійно зберігається близько 30 предметів. – Одним рішенням в день менше”.

Споживачі, частково під впливом журналістів і блогерів, прагнуть спростити своє життя, позбувшись від непотрібних насправді речей.

Багато з них, в тому числі і Бекер, починають з одягу. Вони відмовляються від недовговічних трендів моди на користь так званих “капсульних” гардеробів, які складаються з невеликої кількості якісних речей. Щоб знайти їх у шафі вам не потрібно перерити купу одягу.

Дехто з найуспішніших підприємців світу вже дотримуються цього принципу.

У 1980-і роки модельєр з США Донна Каран виступила зі своєю концепцією семи основних предметів гардероба, які мали полегшити життя зайнятої сучасної жінки.

Голова Facebook Марк Цукерберг і модельєр Карл Лагерфельд щодня носять той самий одяг. Барак Обама завжди віддає перевагу синім або сірим костюмам, а Стів Джобс всюди з’являвся у своїй знаменитій чорній водолазці.

Деякі учасники проекту доповнюють 10 основних предметів гардероба іншими речами відповідно до сезону. Тоді як інші – суворо дотримуються встановленої кількості в 33 речей, включно з аксесуарами.

Зрештою, строге обмеження кількості одягу має на меті позбавитися мотлоху в гардеробі і не витрачати час у пошуках потрібної речі, вважає колишня керівниця рекламної служби Кортні Карвер, яка близько шести років тому заснувала Проект 333 як експеримент.

“Ви вчитесь визначати, що насправді означає “достатньо”, – зазначає вона.

Планування

Зважившись розчистити свій гардероб, ви можете отримати серйозну фінансову вигоду.

Зараз Карвер витрачає на оновлення гардероба менше тисячі доларів на рік. Це зовсім небагато в порівнянні з минулим, коли на щомісячне придбання модних новинок за рік у неї уходило понад 6 тисяч доларів.

Раніше вона бігала по магазинах мало не щотижня, але тепер заглядає туди кілька разів на рік і твердо дотримується списку необхідних покупок. “Коли я ходжу по магазинах, на мене не діють маркетингові виверти”, – говорить жінка.

Такий підхід має й психологічні переваги. Ви припиняєте надавати надмірне значення володінню речами, зазначає клінічний психолог з Вашингтона Дженніфер Баумгартнер, яка є авторкою книжки “Ви є тим, що ви носите” (You Are What You Wear).

Авторка книжки “Уроки мадам Шик: 20 секретів стилю, про які я дізналася в Парижі”, американка Дженніфер Скотт додає, що “правильної” кількості одягу не існує.

В неї самої в гардеробі – 10 основних речей. Це – три сукні, дві пари джинсів, три блузки, спідниця і футболка, які вона доповнює поясами, жакетами і светрами.

Менша кількість речей в гардеробі дозволяє знизити втому від необхідності щось постійно вирішувати. Психологи вважають, що коли людям доводиться ухвалювати багато рішень, вони починають робити менш раціональний вибор.

“Ви починаєте з шафи, – розповідає Баумгартнер. – А потім застосовуєте ту саму концепцію до інших речей в своєму будинку і згодом – решти свого життя. Ви позбавляєтесь зайвих знайомств, занять і зобов’язань”.

Оптимальне співвідношення досягається методом проб і помилок. За словами Бекера, йому довелося експериментувати, перш ніж він знайшов якісний одяг, здатний витримати часте прання.

Якщо в минулому він не надавав значної уваги якості одягу, зараз це для нього важливо.

Він припинив купувати штани своєї улюбленої марки, бо виявив, що тепер, коли він одягає їх кілька разів на тиждень, кишені у них почали рватися швидше. Він також почав купувати більш якісні футболки, які не розтягуються після десяти разів прання.

Прихильники мінімалізму в одязі, в тому числі Скотт, переконані, що капсульний гардероб зовсім не означає відсутність стилю.

На її думку, після скорочення кількості одягу більшості людей стає легше “дотримуватися свого справжнього стилю”. Вірність улюбленим і перевіреним речам сприяють тому, що ті кілька суконь, які є у Скотт, сидять на ній бездоганно.

“Всі речі добре поєднуються одна з одною, і в результаті виглядаєш більш презентабельно”, – додає жінка.

Сама Скотт переважно працює з дому, але стверджує, що фахівці, які змушені носити більш офіційний одяг на роботі, можуть легко створити два капсульних гардероба: один – для офісу, інший – для повсякденного життя.

Важливо й те, що мінімалізм не передбачає повної відмови від покупок. Скотт пропонує не кидати улюблене заняття, але обмежитися переглядом новинок без придбання.

“Насолоджуйтеся полюванням за дійсно потрібними речами, – радить вона. – Так приємно потім викреслити їх зі списку!”

Джерело:

BBC Україна

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!