Чому у вашому садку часто опадають з дерев сливи?

Чому у вашому садку часто опадають з дерев сливи? Поштівка
1 Червня 2016, 15:02

Настав справді благодатний час у природі, який поєднує зусилля селян і городян: це клопоти біля землі. Перші традиційно працюють у городах і садках на присадибному господарстві, другі – розкошують працею на дачах. А ще сюди додається дивовижний зелен-світ з його цілющим квітуванням, що закликає зазирнути в аптеку-бабусі природи. Кожна весняно-літня година – дійсно на вагу золота для кожного. Використаєш її з розумом – користі на цілий рік!

Чи не найціннішими сухофруктами по праву вважаються сушені сливи. Взагалі, сухофрукти – древні східні ласощі, дякуючи своєму дивовижному смаку і корисним властивостям, вони стали популярними і в нас. Чорнослив, наприклад, є справжньою знахідкою для тих, хто хворіє серцем чи хоче схуднути. Треба його в такому разі часто їсти з чаєм замість цукру.

Але останнім часом дачники, садоводи-любителі нарікають на те, що сливи, гарно одцвівши і добре зав’язавши плоди, упродовж літа обсипають їх. Причин цього явища декілька. Негативно на кількість врожаю впливає чорний сливовий пильщик. Комахи з’являються в кроні дерев на початковій стадії цвітіння сливи. Самки відкладають яйця в чашечки бутонів і квіток, а личинки, що вилупилися, осідають в зав’язі, де пошкоджують м’якоть і насіння. За період свого розвитку личинка пошкоджує 4-6 плодів. Пошкоджена таким чином зав’язь опадає. При високій чисельності шкідника можливі знищення до 90% урожаю. Закінчивши живлення, гусінь ховається в ґрунт – йде на зимування. Тому рихлення і перекопка землі в пристовбурових колах і міжряддях в осінній і ранньовесняний періоди на глибину до 10 см сприяють загибелі значної кількості личинок та лялечок в місцях їх зимівлі. Окрім того, число шкідників перед цвітінням знижує вивішування в кронах дерев на висоті 1,5-2 м клеєних пасток жовтого кольору. Можна також  струшувати пошкоджені плоди і зав’язь, знищуючи їх разом з личинками, що причаїлись.

Якщо цих заходів ви не вжили цьогоріч, все ж таки спробуйте найближчим часом обприскати сливи препаратами Актара (1,4 г на 10 л води з додаванням фунгіциду), або Конфідор 20% (2,5 мл на 10 л води). Це дає можливість знищити дорослих комах і відроджену гусінь сливового пильщика, попелиці, а також імаго сливової плодожерки. Фунгіцид захистить плоди від враження плодовою гниллю,.

Червивість дозріваючих плодів сливи спричиняє сливова плодожерка. Для знешкодження відродженої гусені рослину обприскують тими ж препаратами, що і проти пильщика, а також використовують біопрепарати: Лепідоцид, або Бітоксибациллін (дві обробки з інтервалом в 7-8 днів), або відваром полину гіркого (100-200 г на 1 л води, добу настояти, кип’ятити 30 хв, процідити і додати 1 л води), або перцю гіркого.

І ще кілька порад на майбутнє. Врахуйте, що сливам притаманне перехресне запилення. Тому важливо розміщувати в саду на близькій відстані кілька дерев сливи різних сортів (мінімум три), навіть для самоплідних сортів  – для отримання більшої кількості плодів.

В другій половині літа сливи необхідно підживити фосфорними та калійними добривами, щоб рослина могла сформувати врожай в наступному році. Позитивно впливає на кількість і якість урожаю полив дерев до цвітіння і одразу після нього, а також по мірі наростання плодів. Так, у самоплідного  сорту сливи “Стенлей” при забезпеченні поливу кісточка легко відстає від м’якоті, чого не буває в умовах засухи.

Газета “ПОШТІВКА”

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!