Як вважають дослідники з Королівського ветеринарного коледжу в Лондоні, основні причини, за якими кішки так часто потягуються – це те, що після цього вони відчувають себе краще, тому що до м’язів збільшується приплив крові.
Під час сну мозок «паралізує» більшу частину м’язів тіла, щоб перешкодити людям рухатися. Те ж саме відбувається з кішками. Логічно, що після того, як кіт прокидається, він починає потягуватися, щоб змусити свої м’язи рухатися знову після тривалого періоду бездіяльності. А якщо врахувати, що домашні кішки сплять від 12 до 16 годин на день, приблизно в два рази більше, ніж люди, то цілком закономірно також і те, що вони будуть частіше потягуватися.
Коли кішка спить або розслаблена, у неї знижується артеріальний тиск. Те ж саме і у людей, а розтягнення м’язів допомагає повернути його в норму. Це збільшує кількість крові, що надходить до м’язів, а також в мозок і допомагає прокинутися, підвищивши уважність.
У міру того як м’язи починають рухатися з кожної розтяжкою, вони також позбавляються від токсинів і побічних продуктів метаболізму, які накопичуються під час «простою». Наприклад, в організмі кішки може накопичуватися діоксид вуглецю і молочна кислота, а потягування посилює циркуляцію крові і лімфи, що в результаті допомагає видалити токсини.