Боротьба з корупцією в Індії: заборонять обіг купюр номіналом 500 і 1000 рупій

Боротьба з корупцією в Індії: заборонять обіг купюр номіналом 500 і 1000 рупій Поштівка

Міністр фінансів Індії Арун Джетлі оголосив про рішення уряду країни відмовитися від використання купюр номіналом 500 і 1000 рупій. Обміняти гроші можна в банках і поштових відділеннях.

Керівництво країни розраховує, що виведення з фінансової системи країни купюр номіналом 500 і 1000 рупій допоможе зробити крок в сторону розвитку безготівкової економіки. Але головна причина, черезщо купюри виводяться з обігу, – боротьба з корупцією і незадекларованими доходами.

«Тіньова економіка і корупція є найбільшими перешкодами в справі ліквідації бідності», – сказав прем’єр-міністр країни Нарендра Моді в своєму зверненні до нації, зазначивши, що цей крок може викликати «деякі труднощі».

Банкноти в 500 і 1000 рупій складають 85% купюр, що перебувають в обігу. Після оголошення про виведення з обігу цих купюр біля банкоматів вишикувалися довгі черги. Влада має намір ввести обмеження на зняття великих сум, а також відстежувати обсяги обміну старих грошових знаків на нові.

Уряд розраховує, що переведення в готівку і обмін великих сум допоможе виявити людей, які ухиляються від податків. У той же час відзначається, що люди, які бажають зняти кілька тисяч рупій, не повинні зіткнутися з будь-якими труднощами.

Найближчим часом планується ввести в обіг нові купюри номіналом 500 рупій, а також банкноту у 2000 рупій, якої раніше не було в обігу.

Обміняти виведені з обігу банкноти можна буде до кінця року. Аеропорти, залізничні вокзали і лікарні перестануть приймати купюри в 500 і 1000 рупій з 11 листопада.