У Європейському парламенті завершилися дебати щодо лібералізації візового режиму для України.
Більшість європарламентарів наголошували, що зараз саме час дозволити українцям подорожувати в країни Європейського Cоюзу без віз, адже Україна виконала всі вимоги ЄС і, на думку деяких депутатів, в реформуванні країни відчутний прогрес.
Представники окремих партій, зокрема французької партії “Національний фронт”, виступали проти, наголошуючи на зростанні рівня злочинності в країні, корупцію, конфлікт з Росією та загальний стан дотримання прав людини в країні.
Доповідачка з питання безвізу для України Марієя Габріель написала у своєму Twitter, що безвіз сприятиме контактам між людьми та зміцненню зв’язків.
“Ми переконані, що громадяни України заслуговують на вільні подорожі до Євросоюзу. Україна виконала всі вимоги ЄС і навіть більше, ніж очікувалося”, – зазначала вона напередодні дебатів.
Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в коментарі сказала, що з перемовин із пані Габріель зрозуміла, що позиція євродепутатів вже сформована і на голосуванні у четвер вони підтримають безвіз для України.
Засідання розпочалося о 16:00 за Києвом. Питання безвізового режиму для України було третім на порядку денному парламентарів.
Під час розгляду другого питання у будівлі Європарламенту спрацювала пожежна сигналізація. Людей евакуювали з будівлі, проте жодної загрози всередині не було. Через інцидент засідання дещо затримали.
Остаточне рішення про безвіз для України європейські депутати ухвалюватимуть вже сьогодні, 6 квітня. Орієнтовно – між 13.00 та 15.00 за київським часом.
У разі позитивного голосування Європарламенту питання безвізу ще має проголосувати Комітет постійних представників (COREPER) і ухвалити Рада міністрів ЄС.
Після схвалення Радою ЄС документ підпишуть та опублікують в офіційному журналі Євросоюзу.
Від моменту публікації безвізовий режим запрацює через 20 днів, орієнтовно – з 11 червня.
Право на безвізові поїздки до ЄС мають отримати власники біометричних закордонних паспортів.
На сьогодні, як повідомили ВВС Україна у Державній міграційній службі, власниками таких паспортів є близько трьох мільйонів українців.
Переговори про надання безвізового режиму поїздок тривали понад 10 років.
У 2016 році в ЄС визнали, що Україна виконала усі 144 зобов’язання у межах візового діалогу.
20 квітня 2016 року Єврокомісія видала законодавчу ініціативу щодо надання Україні безвізу, але потім процес пригальмували, допоки не було ухвалено механізм та підстави для призупинення безвізового режиму для всіх країн. 7 грудня 2016 року цей механізм був схвалений Комітетом постійних представників Ради ЄС.
BBC Україна