Одну зі справ щодо “Роттердам+” закрили через закінчення терміну досудового розслідування. Причетні до цієї формули мали достатньо часу, щоб заробити великі кошти і мати можливість зараз купити будь-який суд.
Хід справи залежить від політичної волі влади. Про це розповів політолог Микола Мельник.
“З політичної точки зору у справі все просто. Вона мала дуже багато корупційних ризиків. Представники тогочасної влади досить багато на цьому заробили. Ця корупційна складова дозволила Рінату Ахметову і всім дотичним отримати кошти, щоб закрити будь-яку справу. Те, що ВАКС не хоче розбирати цю справу – теж не новина. Варто згадати, як ці судді прекрасно відчувають себе в оточенні Ківалова. Все зараз відбувається послідовно. Єдине, що може вплинути, – це воля Банкової”, – сказав Мельник.
Читайте також: АМКУ закрив справу щодо формули Роттердам+
Якщо в Офісі президента вирішать наздогнати тогочасного президента Петра Порошенка, справа може мати продовження. Але є нюанс, додав політолог.
“Тому що цими гонками Банкова може спіймати Ахметова. А цього вони зараз не хочуть. Тому справа заморожена до кращих часів – з політичної точки зору. З юридичної – ВАКС дав вичерпне пояснення. Незалежно чи є в іншій справі достатні терміни і докази, немає юридичних факторів, які можуть мати вплив. Всі все прекрасно знають. Якщо Банкова вирішить “поховати” Порошенка – продовження буде. Зараз в самому Офісі точаться дискусії. Однак справу пробували поховати ще за часів попередньої влади. Не треба забувати про це. А сама формула була відповідно до рішення Кабінету міністрів. Питання в тому – що спонукало уряд прийняти рішення, за яким звичайні українці купували українське вугілля по завищеним цінам”, – додав Мельник.
Читайте також: НАБУ оскаржить закриття прокурором САП справи «Роттердам Плюс»
Вищий антикорупційний суд сьогодні, 9 жовтня, закрив справу щодо формули “Роттердам+”. Таке рішення колегія суддів ВАКС ухвалила під час підготовчого розгляду справи.
Справу закрили через закінчення строку досудового розслідування визначеного законодавством після повідомлення особі про підозру.