Європейська комісія хоче оголосити ядерну енергетику екологічно безпечним джерелом енергії, але кілька країн, як і раніше, проти. Австрія заявила, що готова оскаржувати цю ідею у суді, повідомляє DW.
Європейський Союз, як і раніше, глибоко розділений через так звані плани таксономії, які націлені на спрямування інвестицій у відновлювані джерела енергії. Австрія та Люксембург дали зрозуміти, що готові звернутися до суду.
Блок із 27 країн-членів ЄС планує досягти нульових викидів парникових газів до 2050 року. Для цього знадобляться масштабні довгострокові інвестиції у стійкі джерела енергії. Новий проект документа, запропонований Єврокомісією, включає атомну енергетику до «зеленого» табору, полегшивши державам та приватному сектору інвестиції в неї. Але Австрія та низка інших членів ЄС категорично проти цього.
«Ми завжди говорили, що коли Комісія продовжить йти цим шляхом, Австрія зробить юридичні кроки», – заявила міністр клімату та енергетики Австрії Леонора Гевесслер.
Читайте також: У Єврокомісії запропонували за певних умов вважати “зеленими” ядерну енергетику та газ
Гевесслер сказала, що Відень «серйозно стурбований» тим, що ядерна енергія дуже дорога і занадто повільна, щоб реально допомогти у боротьбі зі зміною клімату. Раніше цього тижня міністр також вказала на проблему ядерних відходів, яка ще не вирішена.
Люксембург також розглядає можливість судового позову. Міністр довкілля Люксембурга Кароль Дішбур закликала Німеччину приєднатися до цих зусиль.
Іспанія та Данія також приєдналися до апеляції проти запропонованої таксономії.
Франція, яка отримує близько 70% своєї електроенергії від атомних електростанцій та готується побудувати нові реактори, підтримує класифікацію атомної енергії як «зеленої». У Франції та деяких інших країнах ЄС ядерна енергетика розглядається як низьковуглецева альтернатива спалюванню викопного палива.
Читайте також: Відмова від АЕС стала однією з ключових помилок Меркель – Daily Telegraph
Німеччина також відмовляється від атомної енергетики і знаходиться в стані закриття кількох атомних електростанцій. Однак це збільшило її залежність від природного газу, який Комісія ЄС також оголосила «зеленим» у тій же пропозиції щодо таксономії.
У жовтні минулого року представники 10 країн-членів Європейського союзу підготували спільну заяву на підтримку атомної енергетики, наполягаючи на її включенні до «зеленої» таксономії ЄС – класифікації стійких видів діяльності для інвесторів.
Наразі, кліматичні інвестори з портфелем у 50 трлн євро виступають проти газу в «зеленому» списку ЄС.
Читайте також: Сім країн-членів ЄС закликали Євросоюз не відмовлятися від АЕС