Астронавти стрімко втрачають зір у космосі

очі, око
11 Липня 2016, 10:05

Погіршення зору в космосі може стати проблемою для астронавтів при польоті на Марс в 2030-х.

Астронавти МКС повертаються на Землю не тільки вищими на кілька сантиметрів. Під час перебування в космосі у них також падає зір, передає «Поштівка».

Перебування в космосі викликає розвиток короткозорості у астронавтів. До 80% з них після повернення на Землю після тривалих місій на борту Міжнародної космічної станції бачать гірше, ніж до відправлення в космос.

Вперше ця проблема була відзначена у астронавта Джона Філліпса, який гостював на МКС у 2005-му. За півроку в космосі гострота його зору скоротилася з 1,0 до 0,2. Спершу у NASA вважали, що це одиничний випадок, проте надалі з’ясувалося, що перебування в космосі викликає короткозорість у більшості астронавтів.

Вчені назвали це синдромом VIIP і припустили, що цей стан розвивається через підвищення внутрішньочерепного тиску. В умовах відсутності гравітації в космосі в голові накопичується рідина, що давить на стінки ока та сітківку, що призводить до погіршення зору.

Дослідники працюють над тим, щоб усунути проблему, оскільки погіршення зору може створити труднощі астронавтам в ході тривалих місій в космосі. Наприклад, при польоті на Марс в 2030-х. Для цього був розроблений спеціальний костюм Russian Chibis, покликаний не допустити скупчення рідини в голові. За словами Джона Чарльза з NASA, поки проект знаходиться на ранній стадії, але демонструє ознаки сприятливого впливу на зір.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!