За даними організації, країна без відома людей використовують систему розпізнавання осіб.
На контрольно-пропускних пунктах у Хевроні діє система під назвою «Червоний вовк», яка сканує обличчя палестинців. Ця передова технологія автоматично зберігає біометричну інформацію про палестинців, якщо вони невідомі системі.
Про це йдеться у доповіді Amnesty International під назвою «Автоматизація апартеїду».
Згідно з звітом Amnesty International, система, що діє на контрольно-пропускному пункті, сканує обличчя палестинців без їхньої згоди, після чого зображення порівнюються з базами даних про вже відомих осіб.
Згідно з доповіддю, система використовується для встановлення режиму апартеїду на окупованих територіях. Людина не проходить через КПП, якщо її особа не фігурує в базі даних системи або якщо вона підозрюється у протизаконній діяльності.
Організація також зазначає, що існують зв’язки між «Червоним вовком» та двома іншими системами спостереження, які раніше були опубліковані у ЗМІ: «Вовчою зграєю» та «Синім вовком». «Вовча зграя» є базою даних з інформацією про палестинців, що знаходяться на територіях, а «Синій вовк» — це програма, встановлена на мобільних телефонах, яку ізраїльські сили використовують для вилучення даних.
Amnesty International стверджує, що є «переконливі докази», що свідчать про те, що системи пов’язані одна з одною.
У своїй заяві Генеральний секретар Amnesty International, Аніс Каламар, висловив стурбованість щодо використання ізраїльською владою «складних інструментів спостереження, які сприяють зміцненню сегрегації та автоматизації апартеїду проти палестинців».
У лютому минулого року Amnesty International оголосила про те, що в Ізраїлі встановився режим крайньої інституційної дискримінації щодо палестинців, система апартеїду. Ця система придушення права і свободи виявляється у підтримці територіальної роздробленості палестинського народу, його сегрегації, контролю над ним, відлученні палестинських земель і власності, позбавленні палестинців економічних та соціальних прав. Щоб підтримувати таку систему, Ізраїль робить різноманітні порушення прав людини, зокрема примусові переміщення, довільні адміністративні затримання, тортури, незаконні вбивства, системну поразку в основних правах і свободах. Спільно це є злочином проти людяності.
В жовтні минулого року Amnesty International Міжнародний заявила що кримінальний суд (МКС) має провести розслідування незаконних нападів, скоєних ізраїльськими військовими під час операції в Газі у серпні 2022 року, кваліфікувавши їх як військові злочини.