Ученим зі Стенфорда під керівництвом Тоні Вісс-Корея вдалося провести експерименти з омолодження мишей.
Одній групі тварин вводили плазму інших, більш молодих мишей, що призвело до поліпшення фізичної витривалості і когнітивних функцій тварин. Автори оголосили про те, що їм вдалося таким чином «перезапустити годинник старіння», повідомляє «Поштівка».
Схоже, що такі експерименти тепер будуть проведені і на людях.
Джессі Кармазін, який заснував компанію Ambrosia, планує заплатити по 8000 доларів кожному учаснику, який візьме участь в дослідженні по омолодженню. Добровольці повинні бути старше 35 років і не повинні страждати будь-якими захворюваннями: передбачається, що всім їм буде вводитися плазма більш молодих людей.
Вісс-Корей також організував свою компанію, яка отримала назву Alkahest. Зараз вчені проводять подібні дослідження за участю 18 пацієнтів, які страждають на хворобу Альцгеймера – всім їм також була введена плазма більш молодих людей. До кінця року за станом учасників спостерігатимуть фахівці, які оцінять безпеку методики і її ефективність.
Сам Вісс-Корей поставився до експерименту, що запускається компанією Ambrosia, критично, зазначивши, що ефективність методики не доведена.
Передбачається, що в дослідженні візьмуть участь 600 чоловік, кожному з яких за 2 дні увіллють півтора літра донорської плазми, взятої у людей, які не досягли 25 років. До введення плазми і через місяць після процедури кров буде досліджено для оцінки показників понад 100 біомаркерів.
Експеримент ще не почався, але вже зазнав різкої критики. Так, Метт Кеберлін з Університету Вашингтона зазначає, що дослідниками не передбачена плацебо-група, крім того, про біомаркери крові, асоційованих зі старінням, відомо досить мало.