Багатьох жінок турбує питання, які з продуктів буде краще повністю виключити зі свого звичного раціону під час вагітності, а які навпаки дуже навіть рекомендується їсти, можливо, навіть частіше, ніж в своєму звичайному стані. Так, власне, чимало запитань зазвичай виникає і з приводу вживання абрикос.
Давайте наведемо деякі реальні аргументи «за» вживання абрикосів. Отже, плоди стиглого абрикоса можуть бути дуже корисні для всіх вагітних жінок, оскільки в собі вони містять неймовірно велику кількість такої важливої і корисної аскорбінової кислоти, а так само вітамінів груп В, і Р, і провітаміну А. Крім того, часто вживаючи ці соковиті фрукти, ви повністю насичуєте свій організм таким необхідним йому залізом, сріблом, і, звичайно ж, цукром. Разом з абрикосами в організм так само потрапляють і каротин, і органічні кислоти, а також з абрикосами ви одержуєте велику кількість корисних мінералів, в тому числі і калій.
І крім усього вищевикладеного, як ви знаєте, в абрикосах корисні далеко не тільки стиглі і смачні плоди, а й їх насіння. Зокрема кісточки абрикоса містять в собі вітамін В15 і велика кількість важливої для людини жирної олії. Однак з’їдати таких кісточок можна зовсім небагато – можливий максимум тільки 20 грам на день.
Крім цього, для всіх вагітних жінок надзвичайно корисний і абрикосовий сік, адже він містить в собі солі кальцію і навіть заліза. Випиваючи буквально 150 грам такого соку щодня, можна з легкістю задовольнити вашу добову потребу організму в каротині. Нагадаємо, що сік з абрикосів прекрасно нормалізує кислотність вашого шлунку, що дуже важливо в період вагітності.
Однак є й певні обмеження і деякі протипоказання при вживанні абрикос. Далі наведемо основні з них:
- Вагітній жінці не варто їсти свіжі абрикоси вранці натщесерце.
- Вагітній жінці не варто вживати в їжу після абрикосів занадто холодну воду – це може викликати діарею.
- Вагітній жінці категорично не можна їсти ці ароматні плоди при виразці, при гострому гастриті, і при синдромі подразненого кишечника. Доведеться відмовитися від абрикосів і при дисбактеріозі, а також і при цукровому діабеті.
- Пам’ятайте, абрикоси можуть бути протипоказані при уповільненому серцебитті (або при брадикардії).
Підводимо підсумки: в цілому, абрикоси можуть бути дуже корисні, а, тому, не маючи якихось серйозних протипоказань, не відмовляйте собі в такому задоволенні періодично поласувати цим соковитим і запашним фруктом.