За ініціативою Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці разом!» та за підтримки Державної служби України у справах ветеранів, створено програму «Соціальна картка учасників АТО» з надання соціальної та правової підтримки громадянам України, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України на сході нашої держави, брали безпосередню участь у бойових діях під час проведення антитерористичної операції, а також членам їх сімей. «ПОШТІВКА» поцікавилася деталями проекту.
Про проект
За інформацією співрозробника проекту, голови правління громадської спілки Руслана Руденка, соціальна картка дозволить учасникам бойових дій отримувати безоплатні правові та юридичні консультації, безкоштовне обстеження та медичні послуги, психологічну допомогу, знижки на покупки у торговельних мережах України, а також гарантуватиме їм участь в освітніх та оздоровчих програмах.
“Соціальна картка” є інструментом, що за допомогою відповідного програмно-технологічного забезпечення дозволяє кожному власнику отримувати такі можливості:
- безкоштовна правова підтримка та юридична консультація;
- безкоштовне обстеження та надання медичних послуг;
- психологічна підтримка;
- знижки на покупки у всеукраїнських торгових мережах;
- освітні, оздоровчі та розважальні програми для учасників АТО та членів їх родин.
Наразі можливості карти збільшуються щодня.
Отримати соціальну картку може кожен військовослужбовець, який має посвідчення УБД та є реальним учасником бойових дій.
Допомога на справу
З початку військових дій на Донбасі майже 2 тисячі демобілізованих учасників АТО пройшли у державній службі зайнятості навчання підприємницькій діяльності та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю на відкриття власної справи.
Зі слів в. о. голови Державної служби зайнятості Сергія Кравченка допомога по безробіттю на відкриття власної справи не є кредитом і її повертати не потрібно. Обсяг допомоги залежить від трудового стажу шукача роботи та суми заробітної плати, яку він отримував під час військової служби. Після того, як шукач роботи отримує кошти на відкриття власної справи, за ним закріплюється куратор, який за бажанням підприємця-початківця протягом 6 місяців допомагає йому у складних питаннях, пов’язаних із бухгалтерією, юридичними нюансами та іншим.
Найчастіше демобілізовані військові із зони АТО відкривають бізнес у сфері сільського господарства, роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту.
Цьогоріч за 6 місяців до служби зайнятості звернулись 17 тис. учасників АТО. 4,3 тис. з них вже працевлаштовані. Станом на 1 липня статус безробітного мають 22,3 тис. учасників АТО (в тому числі ті, які були зареєстровані у 2015 році), 20,5 тис. отримують допомогу по безробіттю.
Хто може отримати соціальну картку?
Члени сімей загиблих учасників бойових дій в Україні з 2014 року. Особи, які отримали поранення, травми в Україні (інваліди війни) з 2014 року. Особи, які брали участь у бойових діях в Україні (учасники війни) з 2014 року.
Як отримати картку?
Необхідно подати заявку на сайті kartka.ukrazom.org, внесені Вами дані перевіряються. Після перевірки, вам телефонують та запрошують особисто відвідати один з пунктів прийому громадян та отримати картку. Для отримання картки необхідно надати ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій (УБД) або відповідний документ, що підтверджує вашу причетність до участі в АТО.
Навіщо перевірка?
Всеукраїнське об’єднання учасників АТО “Українці разом!” створено для допомоги учасникам АТО на Сході України, та членам їх сімей. Тому для них важливо, щоб допомога йшла саме ветеранам.
Що дає ця картка?
Картка дає можливість отримати юридичну, медичну, психологічну допомогу та отримати знижку та послуги у партнерів об’єднання “Українці разом!”. З повним переліком ви можете ознайомитися на сторінці “Партнери”. Зверніть увагу, що розділ постійно оновлюється.
Картка допоможе:
- отримати безкоштовну правову підтримку та юридичну консультацію;
- безкоштовно обстежитися та отримати медичні послуги;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати знижки на покупки у всеукраїнських торгових мережах.