Міжнародна команда дослідників розробила глобальну базу даних D-PLACE з метою дізнатися про процеси, які сформували культурне розмаїття населення Землі.
D-PLACE (Database of Places, Language, Culture and Environment) – це розширювана база даних з відкритим доступом, яка об’єднує в собі інформацію про мови, географію, культуру та навколишнє середовище більше 1400 людських суспільств. Вона містить дані, головним чином, про доіндустріальні суспільства, описані етнографами в XIX і початку XX століть.
D-PLACE дає користувачам можливість шукати інформацію про такі культурні аспекти, як моногамія або полігамія, про особливості навколишнього середовища (як середня річна температура в регіоні), мовні сім’ї (наприклад, індоєвропейська) або про конкретні географічні області (як Сибір). Результати пошуку можна відобразити у вигляді карти, мовного дерева або таблиці та завантажити для подальшого аналізу.
“D-PLACE дасть новому поколінню науковців змогу відповісти на давні питання про сили, які сформували культурне розмаїття людини”, – каже Кетрін Кірбі, постдокторант факультету екології, еволюційної біології та географії в університеті Торонто.