Росія перебуває у процесі «колапсу», і світові потрібно готуватися до потенційного ядерного хаосу всередині неї, заявив колишній високопосадовець США.
Відставний генерал Бен Ходжес колись був командувачем армії США у Європі.
Він був плідним коментатором війни Росії в Україні, в якій сили Володимира Путіна зазнали катастрофічних втрат за майже три роки бойових дій.
За даними українських військових, понад 800 000 росіян було вбито або поранено, хоча оцінки відрізняються.
Війна на Україні чинить величезний тиск не лише на людські ресурси Росії, а й на її економіку.
Читайте також: Воєнні витрати Росії перевищують її бюджетні можливості й можуть обвалити економіку – експерт
В інтерв’ю Ukrainian Review пан Ходжес припустив, що дні Росії як єдиної федерації пораховані, і що країна може розпастись на кілька дрібніших держав.
Це, у свою чергу, може призвести до нової хвилі біженців та потенційного ядерного хаосу, попередив він.
«Я думаю, що Російська Федерація зараз розвалюється. Це не прямолінійно, але це відбувається», – сказав він.
«Ми повинні думати про те, що буде. Будуть біженці. Виникне занепокоєння щодо ядерної зброї. Будуть люди, стурбовані контролем над нафтою і газом та всіма іншими ресурсами. І одні частини Російської Федерації захочуть стати незалежними, інші вирішать залишитися пов’язаними з Москвою. Ми повинні думати про те, як ми хочемо, щоб це закінчилося.» – зауважив генерал.
Відставний генерал стверджує, що допомога Україні у перемозі над Росією була стратегічно важливою як для європейської, так і для американської безпеки, і що це утримає Китай від вторгнення на Тайвань.
«На стратегічному рівні я зважаю на те, що я сказав досі, що перемога над Росією є важливою для захисту речей, про які ми піклувалися з моменту закінчення Другої світової війни.» – зазначив Ходжес.
Він похвалив атаку України в Курській області як «блискучий» крок, який ефектно застав Кремль зненацька.
“Це відібрало ініціативу у російської сторони і змусило росіян тепер мати справу зі стратегічним та оперативним викликом”, – пояснив він.
«Це здається цілком доречним. А частиною доброї оборони є здатність перейти у наступ, коли це необхідно на оперативному рівні».