Новий міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі під час свого першого візиту до Ізраїлю та окупованих палестинських територій закликатиме негайно припинити вогонь у Секторі Гази, а також наполягатиме на визнанні Палестинської держави.
Про це йдеться на сайті МЗС Великої Британії.
Леммі оголосить цей заклик під час зустрічей із прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу та президентом Палестинської національної адміністрації Махмудом Аббасом.
Читайте також: Велика Британія може визнати державу Палестина
Зазначається, що глава британської дипломатії «надасть термінові аргументи щодо надійного та незворотного шляху щодо створення двох держав».
«Світ потребує безпечного та надійного Ізраїлю разом із життєздатною та суверенною Палестинською державою», — сказав він.
За його словами, найперше варто «покласти край» розширенню незаконних ізраїльських поселень і зростанню насильства з боку єврейських поселенців на Західному березі річки Йордан.
Планується, що Леммі також привітає зобов’язання палестинської влади здійснити реформи.
«[На Західному березі Йордану], що має стати важливою частиною Палестинської держави, поряд із Сектором Гази та Східним Єрусалимом, ми хочемо бачити реформовану та наділену повноваженнями Палестинську владу», — пояснив британський міністр.
Цього року Велика Британія надала палестинській владі через Світовий банк 10 млн фунтів стерлінгів (понад 12 млн доларів США). Кошти підуть на підтримку ключових послуг, наприклад, шляхом виплати зарплати 8200 лікарям, медсестрам та іншим медичним працівникам протягом двох місяців.
Крім того, міністр планує оголосити, що Сполучене Королівство надасть цього року ще 5,5 млн фунтів стерлінгів (близько 7 млн доларів США) організації UK-Med для фінансування її роботи з порятунку життів у Секторі Гази. Загалом Велика Британія передала до палестинського анклаву 680 тонн допомоги, включно з ліками, гігієнічними наборами та іншим.
Читайте також: Байден заявив, що народ Палестини заслуговує на свою державу
Нагадаємо, раніше Палестину незалежною державою визнали Іспанія, Ірландія, Норвегія та Словенія.
Україна визнала незалежність Палестини ще у 1988 році, коли сама ще була у складі Радянського Союзу. У лютому 1992 року Палестина визнала незалежність України.
Україна також підтримувала резолюцію ООН проти окупації Ізраїлем палестинських територій.
Палестинська держава
Після Першої світової війни Велика Британія отримала в тимчасове управління території Близького Сходу, які раніше входили до Османської імперії. Через сплеск антисемітизму в міжвоєнних Польщі та Угорщині, а згодом — підйом нацизму в Німеччині, на ці території почали емігрувати євреї з Європи.
29 листопада 1947 року Генеральна асамблея ООН резолюцією 181 оголосила про розділ території на дві незалежні держави — єврейську (Ізраїль) та арабську (Палестина), а також Великий Єрусалим — він повинен був безпосередньо контролюватися ООН.
Однак арабське населення відмовилося прийняти план ООН і не визнало самопроголошену єврейську державу.
15 травня 1948 року армії шести арабських країн — Лівану, Сирії, Саудівської Аравії, Трансйорданії, Іраку та Єгипту — вдерлися на територію, відведену майбутній єврейській державі, з півночі, сходу та півдня. Ізраїль відстояв свої території та відвоював у тому самому році собі ще близько половини, виділених уже під арабську державу, а також Західний Єрусалим.
Згодом у 1967 році внаслідок Шестиденної війни ізраїльтяни захопили також Східний Єрусалим і решту палестинських територій, залишивши для палестинців невеликий анклав.
Читайте також: Генсек ООН виправдав атаки ХАМАСу роками задушливої окупації Палестини