Щоб продовжити отримувати виплати українським пенсіонерам варто пройти ідентифікацію в Пенсійному фонді. Попри те, що термін ідентифікації завершився ще 31 березня, багато пенсіонерів досі так і не пройшли необхідну процедуру.
Ідентифікація – це процедура встановлення особи одержувача пенсії. Мінсоцполітики дало відповіді на основні питання щодо її проходження.
Кому і навіщо потрібно проходити ідентифікацію
Дана норма діє на постійній основі та стосується всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат. Мета ідентифікації – перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони були призначені.
Проходити ідентифікацію необхідно кожні 6 місяців.
Які документи треба мати для проходження ідентифікації
При особистому зверненні треба мати із собою
- документ, що посвідчує особу – паспорт громадянина України або закордонний;
- платіжну картку, на яку надходить пенсія (при ідентифікації АТ “Ощадбанк”);
- пенсійне посвідчення.
При віддаленій ідентифікації
- авторизація здійснюється людиною в особистому електронному кабінеті на вебпорталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис”;
- під час відеоідентифікації треба мати при собі документ, що посвідчує вашу особу як отримувача виплати або як законного представника чи помічника отримувача виплати, у випадку дитини – свідоцтво про народження дитини.
Як пройти ідентифікацію за кордоном
Це можна зробити, звернувшись до закордонної дипломатичної установи України за отриманням документа про посвідчення факту, що особа є живою.
Але відвідування дипломатичної установи не є обов’язковим, можна пройти ідентифікацію за допомогою цифрових інструментів. Зокрема, через Портал електронних послуг ПФУ.
Доповнення
Сьогодні Пенсійний фонд України нагадав, що в Україні зміняться умови виходу на пенсію: щоб піти на заслужений відпочинок, в 2024 році потрібно не менше 31 року страхового стажу.
Від 2025 року вихід на пенсію для українців стане ще складнішим – вони не зможуть дозволити собі вийти на заслужений відпочинок у 60 років через посилення вимог.
Крім того, впродовж наступних п’яти років вимоги до кількості років офіційної трудової діяльності зростатимуть щороку на рік. Тобто тим, хто досягне пенсійного віку в 2028 році, тривалість страхового стажу, що необхідна для призначення пенсії, становитиме 35 років.
Кожного року до 2028-го мінімальний стаж підвищуватимуть на один рік:
- з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року – не менше 31 року;
- з 1 січня 2025 року до 31 грудня 2025 року – не менше 32 років;
- з 1 січня 2026 року до 31 грудня 2026 року – не менше 33 років;
- з 1 січня 2027 року до 31 грудня 2027 року – не менше 34 років;
- починаючи з 1 січня 2028 року – не менше 35.
Після досягнення 63-річного віку треба мати не менше 21 року стажу, у 65 – щонайменше 15.
Тобто, протягом 2024 року можна вийти на пенсію:
• У 60 років – якщо страховий стаж становить не менше 31 року.
• У 63 роки – якщо страховий стаж становить від 21 до 31 року.
• У 65 років – якщо страховий стаж становить від 15 до 21 років.