Меркель особисто підготувала економічний базис для агресії Кремля – Нейман

Меркель: У реалізації мінських угод негайно потрібен прогрес ПоштівкаАнґела Меркель
5 Травня 2022, 23:10

Але не лише Меркель має бути притягнута до персональної відповідальності, а й Німеччина загалом має усвідомлювати свою відповідальність за нинішню ситуацію.

Меркель створила економічні передумови для сьогоднішніх проблем в Україні та світі, зокрема – ціною енергетичної залежності своєї країни від Росії. Про це заявив фінансовий аналітик Ерік Нейман.

“Німеччина, вони ж навіть жодного терміналу з прийому зрідженого газу не побудували (за правління Меркель, – ред.). Жодного терміналу немає! Тільки зараз вони їх закладають. Наступного року будуть готові. Тобто Меркель провела просто проросійську позицію вона підготувала напад Росії на Україну. Саме Меркель”, – сказав економіст.

Водночас, він висловив упевненість, що не лише Меркель має бути притягнута до персональної відповідальності, а й Німеччина загалом має усвідомлювати відповідальність.

“Я впевнений, що по-хорошому потрібно розглядати її (Меркель, – ред.) персональну відповідальність за ці події. І не втомлюватися німцям нагадувати про їхній обов’язок із захисту свободи та демократії в Європі”, – наголосив Нейман.

Читайте також:  Відмова від АЕС стала однією з ключових помилок Меркель – Daily Telegraph

У той же час він зазначив, що економічна ситуація сьогодні складається несприятливо для використання енергоносіїв РФ як важеля впливу на ситуацію у світі.

“Зараз дуже добре, що в Китаї почалася економічна криза. Буквально сьогодні пройшла інформація, що Китай різко скоротив споживання нафти, і мільйон барелів уже звільнився. Китай відмовляється вже від частини постачання газу, зокрема з Катару. Китайська економічна криза зіграє на руку Європі. І Європа сьогодні з більшою впевненістю може розраховувати на газ, нафту Близького Сходу”, – вважає економіст.

“Ну й частково Америка дуже активно почала постачати свої нафтопродукти та газ”, – додав він.

Читайте також:  МЗС Німеччини визнало, що Берлін проігнорував російську енергетичну загрозу

Нагадаємо, у квітні в Німеччині вибухнув скандал. Виявилося, що політична соратниця нинішнього канцлера Німеччини Олофа Шольца за часів Меркель просувала “Північний потік-2” за гроші Кремля.

У цей же період   Меркель розвинула бурхливу політичну активність щодо підтримки російського газопроводу. Незважаючи на відчайдушні спроби України звернути увагу на небезпеку цього проекту, саме Меркель була двигуном просування цього проекту на міжнародній арені. Вона також   неодноразово публічно контактувала з цього питання особисто з Путіним.

За часів Меркель, незважаючи на численні заяви про необхідність зберегти транзитний потенціал України у разі добудови “Північного потоку-2”, уряд Німеччини підготував лише варіанти компенсації, якщо наша країна втратить транзит.

Показово, що після виборів у Німеччині, як у Бундестаг, так і канцлера країни, що відбулися восени 2021 року, позиція держави не лише щодо “Північного потоку-2”, а й взагалі щодо   Залежно від Росії в постачанні енергоносіїв, почала відразу суттєво змінюватися. 

Більше того, виявилося, що при Меркелі німецькі НПЗ виявилися фактично “окуповані” російським бізнесом, що додатково відрізало шлях цієї країни до прийняття незалежних рішень в енергетичній сфері.

Джерело:

ZN.UA

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!