70% важких випадків ковіду в Ізраїлі – у повністю вакцинованих. Це спростовує твердження про високу ефективність вакцин, пише австрійське видання Wochenblick.
Відзначається, що Ізраїль часто беруть за взірець, посилаючись, що частка щеплених там висока – близько 60%, або близько 85% дорослого населення, а смертей від ковіду офіційно майже немає. Але більш пильний розгляд розставляє все по місцях.
Видання посилається на ізраїльського лікаря-терапевта Рафаеля Ціоні (Rafael Zioni), який опублікував у себе в “Твіттері” дані МОЗ Ізраїлю по госпіталізованим за тиждень 4-11 липня і за попередній тиждень. За обидва періоди повністю щеплених серед дорослих, що заразилися – 85%, як і взагалі щеплених серед дорослого населення. Це означає, що вакцинація нітрохи не запобігає захворюванню.
“Схоже, що ефективність близька до нуля”, – написав лікар.
This is the Israeli data for infection breakthrough among vaccinated with 2 shots of Pfizer. Seems that efficacy is close to zero.. pic.twitter.com/F7nkrNVdp0
— rafael zioni (@rzioni) July 14, 2021
Він також навів графік кількості госпіталізацій і важких випадків за останні три тижні, адже заявляється, що захворіти після щеплення можна, але все пройде в неважкій формі. Статистика спростовує і це. Був 201 випадок госпіталізації, з яких 129, або 64%, – у повністю щеплених. Нещеплених було 62, або 30% (щеплених однієї дозою для коректності аналізу краще не враховувати, так як їх можна віднести до обох груп). Серед 89 важких випадків хвороби було 62, або 70%, у повністю щеплених і 25, або 28%, – у нещеплених.
Читайте також: Вакцина безсила? В Ізраїлі штамом Дельта інфікуються вакциновані
Розбивки за віковими групами, на жаль, немає, але вона не є принциповою, адже навіть у віці від 20 до 30 років вакциновано близько 70% ізраїльтян, а в більш старшому віці ще більше (в цілому щеплених дорослих близько 85%).
Видання обмежилося наведенням цих графіків, але на поверхні лежить очевидний і нескладний розрахунок ефективності вакцин на підставі простого міркування: при 85% щеплених така ж частка випадків у щеплених означає нульову ефективність, а при нулі випадків – стовідсоткову. Оскільки частка госпіталізацій і важких випадків у щеплених трохи менше, ніж частка щеплених, то невелику ефективність вакцини все ж мають. Це 20-25%. Саме на стільки вакцини знижують ймовірність потрапити з ковідом в лікарню або навіть в число критичних випадків.
Таким чином, дані Ізраїлю доводять, що реальна ефективність вакцин для запобігання зараження нульова, а для запобігання важкого протікання хвороби – всього 20-25%. Тобто вакцинація майже не захищає, та ще й може мати побічні ефекти. І це при тому що в країні використовують в основному вакцину Pfizer, яка вважається однією з найбільш надійних і ефективних.
Нагадаємо, незважаючи на вакцинацію переважної більшості дорослого населення, в Ізраїлі знову швидко зростає захворюваність ковідом. Знову введені багато обмежень і масковий режим, хоча обіцяли, що вакцинація дозволить повернутися до нормального життя.
Сьогодні, за повідомленням The Jerusalem Post, уряд Ізраїлю відмовився від планів дозволити з 1-го серпня в’їзд в країну вакцинованим туристам і повідомив що обговорюються заходи щодо обмеження всіх поїздок. Тобто найвакцинованіша Pfizer’ом країна світу і далі не дозволяє приїздити навіть вакцинованим і навіть Pfizer’ом туристам.