Ізраїль повідомив про зниження ефективності вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19 у профілактиці інфекцій та симптоматичних захворювань.
Про це пише Reuters.
З 6 червня ефективність вакцини Pfizer щодо запобігання інфекції та симптоматичним захворюванням впала до 64%, повідомило Міністерство охорони здоров’я. У той же час раніше вакцина на 93% ефективно запобігала госпіталізаціям та серйозним захворюванням від коронавірусу.
Близько 60% із 9,3 мільйона населення Ізраїлю отримали щонайменше один прийом вакцини Pfizer.
Зниження ефективності збіглося з поширенням варіанту «Дельта» (“індійський” штам) та припиненням обмежень соціального дистанціювання в Ізраїлі.
Нагадаємо, декілька днів тому у Вінницькій області після щеплення вакциною від коронавируса Pfizer/BioNTech помер 47-річний чоловік.
Читайте також: Вакцина безсила? В Ізраїлі штамом Дельта інфікуються вакциновані
Вакцина Pfizer/BioNTech (BNT162b2) – вакцина на базі мРНК проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech при співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. За даними виробника, середня ефективність вакцини становить 95%. Для людей у віці до 55 років – 96,5%, старше 55 років – 94%. Виробник стверджує, що препарат також ефективний проти південноафриканського, індійського, британського штамів коронавірусу.
За даними ВООЗ, дуже часто після вакцинації виникають такі побічні ефекти:
- головний біль;
- біль у суглобах і м’язах;
- біль і набряк у місці ін’єкції;
- втома;
- озноб;
- лихоманка (найчастіше після введення другої дози).
Також може виникнути нудота. Менш часто зустрічаються такі побічні ефекти як безсоння, біль у кінцівках, нездужання, свербіж в місці ін’єкції, збільшення лімфатичних вузлів.